02:59 19. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Eestimaa Vähemusrahvuste Esindajate Koja esimees, filosoofiafoktor Rafik Grigorjan

Rafik Grigorjan: meedia töötab võimu huvides

© Sputnik / Александр Заболотный
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (93)
3321

Eestimaa Vähemusrahvuste Esindajate Koja esimees, filosoofiadoktor Rafik Grigorjan avaldas oma arvamust massimeedia „objektiivsuse“ teemal.

TALLINN, 23. november — Sputnik. "Juba ammu pole kellelegi saladuseks, et valdav enamus meediaväljaandeid, raadio- ja telekanaleid toimib ainult „eliidile" PR-teenuste osutamise arvel," ütles Grigorjan.

"Tekib koguni mulje, et kui nad lakkaks seda tegemast või hakkaks avaldama kriitilisi materjale võimude aadressil, siis nad lihtsalt lakkaks olemast. Tuletage meelde: piisas vaid Toomas Hendrik Ilvesel Eesti presidendi ametist lahkuda, kui otsekohe sadas talle kaela süüdistusterahe neilt, kes talle alles hiljuti veel kiidulaule laulsid," lausus Grigorjan.

Sputniku stuudio. Sputnik on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides
© Sputnik / Игорь Руссак

Tema sõnul raske oleks mitte nõustuda uuringufirma TNS UK poolt Sputniku teabeagentuuri ja raadio tellimusel USA-s korraldatud küsitluse andmetega. 

Need räägivad sellest, et enamus ameeriklasi leiab, et USA presidendivalimiste valgustamisel olid riiklikud meediaväljaanded Donald Trumpi suhtes ebaobjektiivsed. Kuidas nad küll mõnitasid tema soengut, nimetasid „roosaks orangutaniks", õhutasid igati viha tema suhtes laimu ja lausvale levitamise teel. Üritasid koguni näidata, et Trumpi toetab „armetu käputäis mingisuguseid põmmpäid" (basket of deplorables), ja et ta on samahästi kui Putini agent ja käepikendus, ja nii edasi. Eesti meedia oli viimase hetkeni samuti tema vastu meelestatud," meenutas Grigorjan.

Ta lisas, et isegi pärast seda, kui valimistulemused teatavaks tehti, nimetas ajaleht Postimees D. Trumpi võitu „raskeks juhtumiks". Täpselt samas võtmes tegutses peaaegu kogu meedia ka teistes EL-i riikides, lisas Grigorjan.

Sõnavabadus Eesti moodi
Sputnik Эстония

"Inimõiguste ülddeklaratsioonis on sätestatud sõnavabadus kui üks mõtete, arvamuste, ideede ja veendumuste vabaduse väljendusvorme. Võimud ei pea mitte ajakirjanike suid sulgema ega hirmutama, vaid nende arvamustega arvestama. Iga riik on kutsutud garanteerima võimude sekkumatuse antud tegevussfääri, mitte lubama mis tahes ideoloogilist ettekirjutatust, sundust ega kontrolli meedia üle," arvas Grigorjan. 

Ta lisas, et igal ajakirjanikul peab olema võimalus oma seisukohti erinevates ühiskonnaelu küsimustes suuliselt või kirjalikult esitatud sõna kaudu vabalt väljendada.

Teema:
Meedialahingud (93)
Tagid:
ajakirjandus, sõnavabadus, Sputnik, RT, Rafik Grigorjan, Eesti

Peamised teemad