08:31 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Illustratiivne foto

Töövõimereform üksi tööjõupuuduse probleemi ei lahenda

© Sputnik / Anar Movsumov
Uudised
lühendatud link
9 0 0

Eesti Tööandjate Keskliidu hinnangul tuleb töövõimereformiga tööturule ehk suurusjärgus 10 000 inimest, kuid tööjõupuudus aastani 2040 on 120 000 töötajat.

TALLINN, 23. november — Sputnik. "Eesti problem on see, et meil ei ole piisavalt inimesi. Töövõimereform seda probleemi üksi ei lahenda, see on reaalsus," ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar kolmapäeval Eesti Töötukassa seminaril, vahendas BNS. "Kuid see ei tähenda, et vähenenud töövõimega inimeste tööturule kutsumine oleks vale või mõttetu. Vastupidi, iga inimene on oluline," ütles Tamsar.

Tamsare sõnul on töövõimereform alles käivitunud ja raske on täpselt hinnata, kui palju tegelikult tööturule inimesi juurde tuleb.

"Küll aga tasub siin rõhutada seda, et üldjuhul tööandja ei hakka spetsiaalselt võtma tööle vähenenud töövõimega inimest. Tööandja otsib ikka inimest, kellel on olemas vastavad oskused ja või soov neid oskusi omandada. Lihtsalt nüüd on tööandja jaoks tehtud lihtsamaks tööle võtta ka erivajadusega inimesi, kellel vastavad oskused olemas," ütles Tamsar.

Tema sõnul on tööandjatel ka mure selle pärast, et töövõimereform on käivitatud peamiselt Euroopa struktuurifondide rahaga. "Siin on veel otsustuse kohad, kuidas hoida süsteem toimivana ka siis, kui euroraha selleks enam kasutada ei saa," ütles Tamsar.

"Töövõimereformiga tuleb tööturule ehk suurusjärk 10 000 inimest. Kuid peame tõdema, et see lisanduv osa töötajaskonnast saab leevendust anda just töömaailma vähemkvalifitseeritud otsas. Puudujääk on aastani 2040 aga 120 000 töötajat," märkis Tamsar.

Tagid:
tööjõupuudus, töövõimereform, Eesti Tööandjate Keskliit, Toomas Tamsar, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  50
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  76