17:13 20. November 2019
Kuula otse
  • USD1.1059
  • RUB70.7748
Euroopa Parlamedi saadik Yana Toom

Yana Toom: poliitikud ei peaks meediale teed näitama

CC BY-SA 2.0 / euranet_plus
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (260)
6421

Strassburgis peaks 23. novembril toimuma resolutsiooni "EL-i strateegilise kommunikatsiooni kohta vastusammuna tema vastu suunatud kolmandate osapoolte propagandale" hääletus.

TALLINN, 23. november — Sputnik. Hääletus toimub Euroopa Parlamendi neli päeva kestval plenaaristungil.

Resolutsioonis mainitakse kahte momenti: "Islamiriigi" propagandat, mis on religioossete sugemetega propaganda ja Venemaa propagandat, muuhulgas telekanalit RT ja agentuuri Sputnik. Mõnede spetsialistide hinnangul kavatsetakse võidelda just Venemaa meediaga ja "Islamiriik" lisati resolutsiooni vaid selleks, et inimesed selle algatuse poolt hääletaksid.

Sputniku stuudio. Sputnik on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides
© Sputnik / Игорь Руссак

Resolutsioon leiab ilmselt hääletusel heakskiidu, sest ta on parlamendikomitee juba läbinud, kuid Euroopa Liidu teistes organistes võib ta takerduda. Nagu Sputnik on varem kirjutanud, võib EL Venemaa infomõjule vastutegevuse töögrupp saada miljoni euro suuruse eelarve.

Seda uudist kommenteeris Euroopa Parlamedi saadik Yana Toom oma Facebooki kontol järgmiselt: "Ma olen sündinud ja õppinud Nõukogude Liidus. Ja lugedes seda resolutsiooni ning kuulates paljusid esinejaid ma tabasin end mõttelt, et tuleb tuttav ette…

Head kolleegid! Kas me tõesti oleme mänginud end sinna nurka, kus me võtame kasutusele totalitaarse režiimi retoorika? Kus me seisame tsensuuri eest? Kus me panustame anonüümsete autorite toodangusse (EastStratCom), mis ajakirjanduslikult on samasugune propaganda, nagu see, mille vastu ta võitleb?

Kas me tõesti, olles terve mõistuse juures, paneme võrdusmärgi ISIS-e ja Kremli vahel?

Minu koduriigis, Eestis, olid kuu aega tagasi suletud suuromaniku poolt kaks viimast venekeelset lehte. Mis tähendab, et nende lugejaskond jääb Venemaa meedia orbiiti. Ning homne hääletus seda ei muuda.

Kultuuri komisjonis me lähenesime teemasse konstruktiivselt, toonitades vajadust lahendada ajakirjanduse professionaalseid probleeme. Aga dokument, mis on täna laual, sihib pigem seda, et keskenduda propaganda —või siis vastu propaganda — tootmisele. See on tupiktee. Demokraatlikus maailmas poliitikud ei suuna meediat — isegi püha eesmärgi nimel. Mõelgem selle peale."

Teema:
Meedialahingud (260)

Samal teemal

Anna Fotyga nõuab raha võitluseks Sputnikuga
Läti saadab meediaagentuuri Rossija Segodnja töötaja riigist välja
Natsid ähvardavad Sputniku toimetuse töö blokeerida
Siseministeerium täiendas sõnavabaduse vastaste nimekirja
RT kontode sulgemine tähendab, et "inglanna õiendab häda "
Sõnavabadus Eesti moodi
"Rossija segodnja" juristid saadeti kohe pärast saabumist Lätist välja
Tagid:
resolutsioon, sõnavabadus, Sputnik, Euroopa Parlament, RT, ISIS, Yana Toom, Strasbourg, Eesti, EL, Venemaa

Peamised teemad