16:09 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
6920

Jüri Ratase juhitav uus valitsus andis Riigikogus ametivande, mille järel vabastas president Kersti Kaljulaid ametist Taavi Rõivase juhitud valitsuse.

TALLINN, 23. november — Sputnik. "Asudes täitma vabariigi valitsuse liikme kohustusi, olen teadlik, et kannan selles ametis vastutust Eesti vabariigi ja oma südametunnistuse ees. Tõotan pühalikult jääda ustavaks Eesti vabariigi põhiseaduslikule korrale ning pühendada oma jõu Eesti rahva heaolu ja tuleviku kindlustamisele," lausus peaminister Jüri Ratas ametivannet andes, vahendas ERR.

Peaminister Jüri Ratas
© Sputnik / Вадим Анцупов

President Kaljulaid nimetas Keskerakonna, SDE ning IRLi moodustatud uue valitsuse ametisse teisipäeval. Valitsusliidu aluspõhimõtetega saab tutvuda siin.

Peaministri ettepanekul kuuluvad uue valitsuse koosseisu ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, justiitsminister Urmas Reinsalu, kaitseminister Margus Tsahkna, keskkonnaminister Marko Pomerants, kultuuriminister Indrek Saar, maaeluminister Martin Repinski, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, rahandusminister Sven Sester, riigihalduse minister Mihhail Korb, siseminister Andres Anvelt, sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning välisminister Sven Mikser, vahendas BNS.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
ametivanne, IRL, SDE, Keskerakond, Kersti Kaljulaid, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad