16:45 20. November 2019
Kuula otse
  • USD1.1077
  • RUB70.6272
Infoagentuur ja raadio Sputnik

Sputnik kutsub Euroopa Liitu üles mitte lubama riiklikku tsensuuri

© Sputnik / Игорь Руссак
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (260)
10172

Infoagentuur ja raadio Sputnik kutsus Euroopa ja Ameerika meediavabadust kaitsevaid organisatsioone üles tarvitusele võtma abinõusid Euroopa Parlamendi poolt 23. novembril 2016 vastu võetud resolutsiooni "EL-i strateegilise kommunikatsiooni kohta vastusammuna tema vastu suunatud kolmandate osapoolte propagandale" tagajärgede ärahoidmiseks.

TALLINN, 23. november — Sputnik. Peatoimetaja Margarita Simonjani allkirjastatud sellekohane kiri palvega peatada pealetung sõnavabadusele EL-s saadeti rahvusvahelistesse organisatsioonidesse, sealhulgas Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni, UNESCO ja Piirideta Reporterid. Resolutsioon on suunatud meediavabaduse piiramisele EL-s ja selliste meediaväljaannete nagu Sputnik tegevuse lõpetamisele.

Agentuuri Sputnik kirjas räägitakse muuhulgas: "Resolutsioon annab valusa hoobi mitmete autoriteetsetele väljaannetele, sealhulgas agentuurile Sputnik ja selle eesmärgiks on lõpetada tema tegevus EL-s. Veelgi enam, see resolutsioon on otseses vastuolus EL inimõigusi ja meediavabadust käsitlevate õigusnormidega, nagu Inimeste kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvahelise pakti artikliga 19, EL põhiõiguste harta artikliga 11 ja EL 11. detsembri 2012. aasta resolutsiooniga Digitaalse informatsioonivabaduse strateegiast EL välispoliitikas.

Sputniku stuudio. Sputnik on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides
© Sputnik / Игорь Руссак

Agentuuri Sputnik pressiteenistus kommenteeris resolutsiooni vastuvõtmist järgmiselt: "Resolutsioon on meediavabaduse ja inimõiguste otsene rikkumine. Sellega seoses pöördusime me mitmete Euroopa ja Ameerika organisatsioonide, nagu ÜRO, UNESCO, OSCE, Piirideta reporterid ja mitmete meediagruppide ja ametiühingute poole üleskutsega ilmutada solidaarsust ja välja astuda selle räige diskrimineerimise ja tsensuuriilmingu vastu.

Me kutsume rahvusvahelist meediakogukonda, kelle täieõiguslikuks liikmeks on ka Sputnik, üles ühinema meiega, et avaldada selles küsimuses oma arvamust ja seista vabaduse ja demokraatia väärtuste eest."

Resolutsioon sisaldab mitmeid alusetuid süüdistusi, sealhulgas võrdleb agentuuri Sputnik tegevust terrorirühmituse ISIS tegevusega.

Sputnik, kui globaalne meediabränd ja autoriteetne uudisteallikas peab sellist võrdlust mõttetuks ja absurdseks. Kommenteerides sellist võrdlust ütles Prantsusmaa saadik Euroopa Parlamendis Jean-Luc Schaffhauser: "Resolutsiooni autoril peaks olema häbi selle pärast, et ta tõmbas paralleeli Venemaa ja ISIS-e vahele. Esimene on õigusriik, samal ajal kui viimane on terroriorganisatsioon. Neil pole absoluutselt mitte midagi ühist."

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Teema:
Meedialahingud (260)
Tagid:
resolutsioon, sõnavabadus, Sputnik, Euroopa Parlament, RT, Margarita Simonjan, EL, Venemaa

Peamised teemad