15:19 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar ja abilinnapea Mihhail Kõlvart

Savisaar ei saa enam parteilt palka ega ka advokaadikulude hüvitamist

© Фото: Альберт Труувяэрт
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
3520

Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar ei saa enam parteilt palka ega ka advokaadikulude hüvitamist teda puudutavas korruptsioonikaasuses, edastas kolmapäeval ETV.

TALLINN, 24. november — Sputnik. "Hetkel tasume autorenti, autojuhi palgatasu ja ka kütusekulu," ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas intervjuus "Pealtnägijale", vahendas BNS.

"Oleme peatanud kõik tellimused advokaatidele, erakonna ja sealhulgas ka Edgar Savisaare poolt. Põhjus on üks — seda ressurssi meil 2016. aasta eelarves pole olemas," selgitas Ratas.

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab kinnitas oktoobris, et erakonnal on tänavu õigusabikulusid teadaolevalt 170 000 euro eest, millest umbes pool on tekkinud seoses Savisaare esindamisega. 

Ilmselt ei teostu ka Ratase algne plaan pakkuda Savisaarele auesimehe kohta. Ratas põhjendas, et pakkumisest pole mõtet väga palju rohkem rääkida, sest Savisaarega on olnud võimatu telefoni või nelja silma all kontakti saavutada.

Ratas avaldas lootust, et senine esimees Edgar Savisaar võtab vastu pakkumise asuda auesimehe kohale, kirjutas varem Sputnik.

"Näen, et tema roll võiks olla aktiivne, kui meie nii väärikas liige ütleb, et auesimehe positsioon talle sobib," sõnas Ratas. Ta lisas, et kui Tallinna linnapea kohalt tagandatud Savisaar peaks vajama majanduslikku tuge, siis Keskerakond on valmis teda vastavalt võimalustele toetama.

"Arutasime, millised võiksid olla Savisaare toetuse liidu eesmärgid. Ühtede jaoks tundus asi lihtne. Savisaarele on vaja saada jalg alla, et ta jälle käiks kahel jalal. Kohtuasi on vaja võita ja linnapea peaks taastama täieõiguslikud positsioonid," kirjutas Savisaar ööl vastu kolmapäeva sotsiaalmeedias.

Tema sõnul jõudsid osade kohtumisel osalenute mõtted kaugemalegi.

"Liit peab tegelema asjadega, milledega keegi teine ei suuda või ei oska või ei taha tegeleda. Kodurahu, suhted naabritega, vaesusest jagusaamine, väljarände ja sisserände probleemid. Savisaar on ennast tõestanud nende asjade lahendamisel, mida tuleb tunnistada. See ei ole ainult tänuvõla küsimus. Paljud saavad aru, et Eesti elu vajab ümberkorraldamist. Ega ilma asjata ei ühinenud liiduga väga kiiresti üle 1600 inimese ja seda peaaegu täieliku meediablokaadi tingimustes," kirjutas Savisaar.

Ta lisas, et siit sai alguse Savisaare toetuse liidu põhidokumendi koostamine.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
palk, hüvitis, eelarve, Keskerakond, Jüri Ratas, Edgar Savisaar, Eesti

Peamised teemad