01:00 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Uudised
lühendatud link
6610

Nordea ja DNB uue loodava Baltikumi ühendpanga juhatuse esimeheks saab Erkki Raasuke, kes teatas neljapäeval LHV-st lahkumisest.

TALLINN, 24. november — Sputnik. "Mul on väga hea meel võtta vastu tulevase ühise panga tegevjuhi roll. Minu silmis ei ole tegu lihtsalt liitumisega, vaid uue, täpsemini fokusseeritud ja kiiremini areneva panga tekkega. Ootan juba kohtumist kõigi töötajatega ja võimalust alustada tööd selle nimel, et luua selge kohaliku fookusega pank, mis toob meid klientidele veelgi lähemale," vahendas BNS Raasuke sõnu.

Erkki Raasuke asub esialgselt ühendpanga holding ettevõtte tegevjuhi ja juhatuse esimehe ülesandeid täitma hiljemalt jaanuarist 2017.

Lisaks valiti tulevase ühendpanga nõukogu esimeheks Nils Melngailis, kes on hetkel Londoni investeerimisfirma Centerbridge Partners töökorralduse eest vastutav juhtkonna liige.

"Erkki Raasuke on ennast pangajuhina juba tõestanud — tal on rohkem kui 20 aasta pikkune laialdane kogemus piiriülese jaepanganduse vallas Balti riikides, mis tähendab, et temast saab ühendpangale suurepärane juht," ütles ta.

DNB ja Nordea liitumisprotsess on läinud pankade sõnul plaanipäraselt ja peaks lõppema 2017. aasta teises kvartalis, enne mida tutvustatakse veel ka panga uut juhtkonda ning kaubamärki.

Nordea ja DNB pangad teatasid suvel, et ühendavad enda äritegevuse Eestis, Lätis ja Leedus, luues uue ühendpanga, kus mõlemal kontsernil on võrdne hääleõigus, ent erinev osalus. Ühendpanga peakontor tuleb Eestisse.

Pankade teatel sobivad Nordea ja DNB äritegevused Balti riikides suurepäraselt kokku ja täiendavad üksteist. Nordea on saavutanud hea positsiooni suurettevõtete segmendis, samas kui DNB on tugev väike- ja keskmise suurusega ettevõtete segmendis, märkisid osapooled.

DNB ja Nordea esindajate sõnul ei too pankade Balti äritegevuse liitmine esialgu klientidele kaasa olulisi muutusi ning kuni uue panga loomiseni jätkavad DNB ja Nordea elavat konkurentsi.

Poola üks suurimaid kommertspanku, PKO, võib peale ühinemist ära osta Nordea ja DNB pankade Baltikumi ärid, vahendas Sputnik varem. PKO ostis kolm aastat tagasi Nordea äritegevuse Poolas 694 miljoni euro eest. Poola panga esindajad ütlesid, et pank plaanib uusi oste välismaal.

Leedu eksperdid peavad ostu jällegi loogiliseks sammuks. "See oleks asjakohane, kuna pank on juba ostnud Poola Nordea," tsiteeris Leedu portaal 15min.lt anonüümset Eesti allikat.
Nordea panga Baltikumi kõneisik Signe Lonerte sõnas, et pank ei kommenteeri kuulujutte ja spekulatsioone. Nordea ja DNB jätkavad oma tööd Balikumis, sõnas ta.

Samal teemal

Poola pank võib ära osta Baltikumis ühinevad Nordea ja DNB
Tagid:
tegevjuht, ühendpank, DNB, Nordea, Nils Melngailis, Erkki Raasuke, Eesti, Balti riigid

Peamised teemad