05:49 19. Jaanuar 2018
Tallinn-4°C
Kuula otse
Kaitseminister Margus Tsahkna, peaminister Jüri Ratas ja tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski

Ratase asendajad on Ossinovski ja Tsahkna

© Riigikogu / Erik Peinar
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
20 0 0

Peaminister Jüri Ratase esimeseks asendajaks on tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning teiseks asendajaks kaitseminister Margus Tsahkna.

TALLINN, 24. november — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas kinnitas uue valituse esimesel istungil ministrite asendamise korra, teatas BNS-ile valitsuse pressiesindaja. Peaministri esimeseks asendajaks on tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning teiseks asendajaks kaitseminister Margus Tsahkna. Asendajate järjekord on määratud vastavalt valitsuse moodustava erakonna riigikogu fraktsiooni suurusele.

Ka otsustas peaminister ministrite pädevuse ministeeriumi juhtimisel ja ministrite vastutusvaldkonnad. Varasemaga võrreldes on ettevõtlusministri portfell täienenud infokommunikatsioonitehnoloogia valdkonnaga, mistõttu muutub ka ametinimi, milleks on ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister. Teiste ministrite ametinimed muutunud ei ole.

Uue valitsuskoalitsiooni avaistungil andis riigisekretär Heiki Loot ülevaate valitsuse töökorraldusest rääkides lähemalt sellest, kuidas on korraldatud ministri töö valitsuse liikmena, suhtlemine riigikoguga ning osalemine Euroopa Liidu otsustusprotsessis.

Töökorralduse arutelu käigus rõhutas Ratas, et ametisseastunud valitsuse töö põhimõteteks on kollegiaalsus ning otsuseid langetatakse üksnes konsensuslikult.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
aseesimees, ministrid, koalitsioon, Margus Tsahkna, Jevgeni Ossinovski, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad