02:39 21. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB74.0532
Keskerakonna peakontor

Ratas: palga maksmiseks tuleb Savisaarega tööleping sõlmida

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
2110

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas rõhutas, et erakond ei saa oma eelmisele juhile Edgar Savisaarele töötasu maksta, kuni pole sõlmitud sellekohast lepingut.

TALLINN, 24. november — Sputnik. "Keskerakonna tänane esimees teab seda, et kui tehakse tööleping, siis peab kaks inimest sinna alla kirjutama. Ta [Savisaar] pole enam juhatuse liige — kui erakond otsustab maksta talle tasu, siis ta peab tegema lepingu," rääkis Ratas neljapäeval valitsuse istungi järgsel pressikonverentsil, vahendas BNS.

Ratase selgituste kohaselt oleks töölepingu sisuks Keskerakonna nõustamine Savisaare poolt. "Kui [Savisaar] ei nõustu lepinguga, siis ei saa tasu maksta," lisas Ratas. Keskerakonna esimehe sõnul katab erakond Savisaarele väikebussi ja autojuhi töötasu ning kütusekulu.

Keskerakond teatas neljapäeval, et on erakonna juhatus on otsustanud maksta Savisaarele 3500 eurost brutopalka, kuid kuna Savisaarega kontakti saamine on raskendatud, ei ole täpsemad tingimused praegu kokku lepitud.

Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar ja abilinnapea Mihhail Kõlvart
© Фото : Альберт Труувяэрт

Ratase sõnul erakonna 2016. aasta eelarves ette nähtud õigusabi kulude summa on praeguseks kulutatud, siis on peatatud kõik õigusabi tellimused käesoleva aasta lõpuni. Keskerakonna 2017. aasta eelarve projekti on plaanitud ka Savisaare õigusabikulude tasumine, selle mahu üle otsustab erakonna juhatus eelarvet arutades.

Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare sõnul pole tõsiseltvõetav partei uue liidri Jüri Ratase jutt selle kohta, et Ratas ei saa temaga kontakti, ning Savisaare arvates otsib Ratas teda ilmselt valest kohast.

"Hädaldamine selle üle, et Ratas ei suuda mind kuidagi üles leida, ei ole tõsiseltvõetav. Iga päev kohtun ma inimestega nii Tallinnas kui ka Hundisilmal ning kui Ratas ei suuda mind leida, siis ta otsib valest kohast," kirjutas Savisaar sotsiaalmeedias ning soovis Ratasele edu uues ametis.

Ühtlasi märkis Savisaar, et Ratas edastas kolmapäevases telesaates "Pealtnägija" ebatäpset infot. "Ta rääkis minu käes olevast invasõidukist ja autojuhi palgast, mida makstavat tänaseni. Tegelikult andsin ma invasõiduki Keskerakonna büroole pärast 5. novembri kongressi tagasi ja sellest ajast peale pole ma ka tolleaegset autojuhti näinud," kirjutas Savisaar.

"Mis puutub advokaadikuludesse, siis otsuse need kinni maksta tegi üks kongressieelseid juhatusi Kadri Simsoni ettepanekul. Loomulikult on järgmisel juhatusel õigus neid otsuseid ümber muuta, aga viisakas oleks mulle sellest ka teavitada," lisas Savisaar.

Keskerakonna büroo kinnitas, et praegu on Keskerakonna endisel esimehel Edgar Savisaarel võimalik kasutada erakonna poolt renditavat autot koos autojuhiga.

"Edgar Savisaarega seonduvate kulutustega on Keskerakonna 2017. aasta eelarve projektis arvestatud, nende mahu üle otsustab erakonna juhatus. Keskerakonna 2017. aasta eelarve tuleb arutlusele erakonna juhatuses detsembris," märkis Keskerakond.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
kulutused, leping, palk, Keskerakond, Jüri Ratas, Edgar Savisaar, Eesti

Peamised teemad