10:06 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Uudised
lühendatud link
6202

Soome kaitseminister Jussi Niinistö teatas, et ei pea Balti mere piirkonda paigutatud Venemaa raketikomplekse otseseks ohuks, kuid leiab, et "tegevuse allakäiguspiraal" võib viia teatud, võimalik et juhuslike sündmusteni.

TALLINN, 24. november — Sputnik. Venemaa kaitseministeeriumis kinnitati varem meedias ilmunud teateid mobiilsete raketikomplekside Iskander-M paigutamisest Kaliningradi oblastisse märkides, et suurt saladust sellest pole sellest keegi teinud, teatas RIA Novosti.

"Ma ei tahaks spekuleerida, kuid on selge, et Soome on Euroopa Liidu liikmena kohustatud teisi (EL liikmesriike — toim.) aitama, ütles Niinistö intervjuus Soome telekanalile MTV3 News, lisades, et praegu ei ohusta Soomet miski.

Minister märkis, et "ei näe Venemaa juhtkonna juures mingit kalduvust Helsingi suunalisteks ähvardusteks".

Balti riigid on korduvalt süüdistanud Moskvat katsetes teravdada olukorda piirkonnas. Moskva võimud lükkavad sellised väited ümber. Nii teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov teisipäeval, et Moskval on õigus oma territooriumil tarvitusele võtta kõik vajalikud meetmed "agressiivse" NATO bloki Venemaa piiride suunas toimuva ekspansiooni tõrjumiseks.

Kaitseministeeriumi ametliku esindaja Igor Konašenkovi sõnul on kõik ohud Euroopa julgeolekule USA viimase 10 aasta jooksul aetud sõjalise poliitika tagajärg.

Iskander-M on suure tabamistäpsusega operatiiv-taktikaline raketikompleks, mis on võimeline tabama kuni 500 km kaugusel asuvaid sihtmärke. Raketikompleks on ette nähtud raketi- ja õhutõrjesüsteemide, lennuväljadel asuvate lennukite ja kopterite, juhtimispunktide ja teiste objektide tabamiseks.

Tagid:
Iskander, julgeolek, Soome kaitseministeerium, Jussi Niinistö, Kaliningrad, Soome, Balti riigid, Venemaa

Peamised teemad