12:48 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Uudised
lühendatud link
6011

Eesti president Kersti Kaljulaid teatas avalikus kirjas portaalile EurActiv, et Eesti ei ole hirmul ei Venemaa ega migratsiooni pärast.

TALLINN, 25. november — Sputnik. Eesti president Kersti Kaljulaid teatas oma kirjas uudisteportaalile EurActiv, et vastupidiselt Euroopas levivale arvamusele ei ole Eesti hirmul ei Venemaa ega migrantide pärast.

Oma läkituses Euroopa ajakirjanikele märkis president, et oma seisukohta avaldama sundisid teda paljudes Euroopa väljaannetes ilmunud publikatsioonid, et Balti, Kesk- ja Ida-Euroopa riigid olevat justkui halvatud hirmust migratsiooni ja Venemaa ees.

Selliseid materjale avaldatakse toetamaks Angela Merkeli otsust kandideerida neljandat korda Saksamaa liidukantsleri ametikohale. Autorid väidavad erineva veendumuse ja entusiasmiga, et Merkel on võimeline Euroopa tulevikku kaitsma ja hirmul eurooplasi toetama. 

Tahes või tahtmatult puudutasid need oma manitseva tooniga Eesti elanike hingekeeli, mida ilmselt püüdiski president Kaljulaid mõista anda. "Olles viimastel nädalatel lugenud mitmeid sarnaseid väiteid edastavaid artikleid, tunnen ma endal kohustust see asi selgeks rääkida," kirjutas Kaljulaid.

"Eesti ei ole mitte mingil juhul hirmul ei migratsiooni ega Venemaa pärast," rõhutas Eesti riigipea. Kaljulaid märgib oma kirjas, et Eestis käib Euroopa Liidu rändekava alusel pagulaste rahulik ümberpaigutamine, mille raames saabub riiki iga kuu uusi põgenikke, kelle integreerimiseks Eesti ühiskonda pingutab riik tugevalt. "Siiani ei ole keegi neist paremate elutingimuste või soojema ilma otsingutel Eestist lahkunud," lisab Kaljulaid.

"Mis puudutab Venemaad, siis loomulikult oleme teadlikud oma geograafilisest paiknemisest ning meil ei ole oma naabri suhtes illusioone. Aga me ei ole rohkem mures kui teised liitlased ja sarnaselt mõtlevad partnerid Euroopas," märgib president Kaljulaid.

President märgib, et "Julgeolek on jagamatu, olgu see Euroopa ida- või lõunaosas." Kaljulaid tuletas väljaandele EurActiv meelde, et "Eesti on aastaid panustanud globaalsesse julgeolekusse osaledes erinevates sõjalistes ja rahuvalveoperatsioonides.

"Miks siis ikka on nii raske uskuda, et me käitume lihtsalt vastavalt uuele, senisest vähem ennustatavale julgeolekukeskkonnale ega kükita hirmust nurgas," imestab Kaljulaid.

Tagid:
asukoht, rändepoliitika, migrandilaine, piir, julgeolek, Kersti Kaljulaid, Angela Merkel, Ida-Euroopa, Euroopa, Eesti, Venemaa

Peamised teemad