00:22 30. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
4311

Euroopa ajakirjanike föderatsiooni (The European Federation of Journalists (EFJ)) peasekretär Ricardo Gutiérrez nimetas Euroopa Parlamendi tegevust "demoniseerimise ja tsensuuri aktiks", samuti "külma sõja põlistamiseks".

TALLINN, 25. november — Sputnik. Infoagentuur ja raadio Sputnik sai seoses Euroopa Parlamendi 23. novembril vastu võetud resolutsiooniga "EL strateegilise kommunikatsiooni vastutegevusest kolmanda osapoole propagandale" toetusavalduse Rahvusvaheliselt ja Euroopa ajakirjanike föderatsioonilt (IFJ/EFJ).

Resolutsioon, mis on suunatud sõnavabaduse piiramisele EL-s ja piirab selliste meediaväljaannete nagu Sputnik tegevust, sattus kahe rahvusvahelise organisatsiooni kriitikatule alla. Sputnik sai sellekohase toetusavaldusega kirja Euroopa ajakirjanike föderatsiooni peasekretär Ricardo Gutiérrez'elt.

Pärast resolutsiooni vastuvõtmist kutsus Infoagentuur ja raadio Sputnik Euroopa ja Ameerika meediavabadust kaitsevaid organisatsioone üles tarvitusele võtma abinõusid selle tagajärgede ärahoidmiseks. Peatoimetaja Margarita Simonjani allkirjastatud palve peatada pealetung sõnavabadusele EL-s saadeti rahvusvahelistesse organisatsioonidesse, sealhulgas Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni, UNESCO ja Piirideta Reporterid.

Ricardo Gutiérrez nimetas Euroopa Parlamendi tegevust "demoniseerimise ja tsensuuri aktiks", samuti "külma sõja põlistamiseks". Peale selle kritiseeris ta Venemaa meedia võrdlemist terroriorganisatsiooniga Islamiriik (Venemaa territooriumil keelustatud). Umbes 320 000 ajakirjanikku 43 Euroopa riigist ühendava meediakogukonna nimel kutsus Ricardo Gutiérrez EL üles "kaasa aitama sõltumatu ajakirjanduse ja meediaarvamuse paljususe populariseerimisele".

Rahvusvahelise ajakirjanike föderatsiooni (The International Federation of Journalists (IFJ)) president Philippe Lerut ütles resolutsiooni kommenteerides: "Minu arvates tuleb nendele meediaväljaannetele anda võimalus oma seisukohta Euroopa Parlamendi süüdistuste eest kaitsta. Tundub, et sellist võimalust ei ole neile keegi pakkunud… Euroopa Parlament, nagu ka Rahvusvaheline ja Euroopa ajakirjanike föderatsioon seisvabad sõnavabaduse kaitsel. Peamine printsiip, millele sõnavabadus tugineb, on faktide vankumatus ja võimalus neid fakte vabalt kommenteerida. Isegi, kui välja öeldud arvamus ei pruugi meile meeldida, peab see põhimõte alati kehtima jääma."

On tähelepanuväärne, et Euroopa Parlamendis 691 saadikust hääletas kõigest 304. Erapooletuks jäi 208 saadikuid.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
resolutsioon, sõnavabadus, toetus, Rahvusvaheline ajakirjanike föderatsioon, Sputnik, Euroopa Parlament, maailm

Peamised teemad