01:29 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Putin tegi nalja Venemaa Geograafia Seltsi üritusel, et Venemaa piir ei lõpegi kusagil

Putin tegi nalja: Venemaa piir ei lõpegi kusagil

© Sputnik / Михаил Климентьев
Uudised
lühendatud link
9141

Venemaa Geograafia Seltsi preemia laureaatide autasustamise tseremoonial osalenud Venemaa president Vladimir Putin suhtles kahe noore geograafiahuvilisega ja küsis ühelt neist, kus lõpeb Venemaa piir.

TALLINN, 25. november — Sputnik. Venemaa president osales neljapäeval Venemaa Geograafia Seltsi preemia laureaatide autasustamistseremoonial, teatab Kremli pressiteenistus.

President andis kätte preemiad nominatsioonides "Ekspeditsioon", "Teaduslik uurimistöö", "Haridus" ja "Avalik tunnustus". Autasustamisel rääkis ta kahe noore geograafiahuvilise: viieaastase Timofei Tsoi ja üheksa-aastase Miroslav Oskirkoga.

"Tsoi teab peast kõikide riikide nimesid, nende pealinnu ja lippe. Oskirkot nimetatakse "sputnikunägemisega" inimeseks: ta tunneb ära iga maailma riigi ja Venemaa regiooni selle kontuuri järgi kaardil," märgitakse pressiteates.

Venemaa president küsis teiselt poisilt, kus kulgeb Venemaa piir. Koolipoiss vastas, et piir lõpeb Beringi väina kandis. President hakkas naerma ja ütles: "Venemaa piir ei lõpegi kusagil."

Venemaa Geograafia Seltsi preemia on autasu rahvusliku geograafia, ökoloogia, Venemaa loodusliku ja ajaloolis-kultuurilise pärandi säilitamise ja populariseerimise valdkonnas. Preemia antakse välja üle aasta ja sellel on rahvusvaheline staatus. Esmakordselt anti preemia välja 2014. aastal.

Tagid:
autasustamistseremoonia, preemia, geograafia, nali, Venemaa Geograafia Selts, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  7
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  52
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  27