01:26 26. Aprill 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Sõrumäe traagilise liiklusõnnetuse põhjustas saririkkuja

© Sputnik / Андрей Петров
Uudised
lühendatud link
2430

Ida-Virumaal Sõrumäe külje all hukkus laupäeval kahe sõiduauto kokkupõrkes 68-aastane naine, lisaks sai viga neli inimest – õnnetuse põhjustamises on alust kahtlustada politseile juba varem teada saririkkujat.

TALLINN, 26. november — Sputnik. Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Maarja Germanni sõnul on esialgsetel andmetel liiklusõnnetuse põhjustamises alust kahtlustada 37-aastast Audi juhti, keda on varasemalt mitmel korral väärteokorras karistatud liiklusnõuete rikkumise eest. Ühtlasi on meest karistatud ka juhtimisõiguseta sõidu eest, teatas PPA. Sündmuskohal töötavate politseinike sõnul ei vastanud Audi talverehvid nõuetele.

"Panen kõigile sõidukijuhtidele südamele, et sõiduauto rooli istudes tuleb lisaks enda ohutuse tagamisele mõelda ka teiste liikluses osalevate isikute ohutusele ning kohandada enda käitumist liikluses vastavalt ilmastiku — ja teeoludele," ütles Germann. "Liiklusõnnetused on enamasti ootamatud ja mittetahtlikud ning neid on võimalik ennetada olles ise hoolsam."

Illustratiivne foto
© Sputnik / Александр Кряжев

Laupäeval kella 10 paiku juhtus traagiline liiklusõnnetus Jõhvi-Tartu-Valga 24. kilomeetril Sõrumäe lähistel, kus kahe sõiduauto kokkupõrkes hukkus üks ja sai viga neli inimest.

Esialgsetel andmetel keeras Jõhvist Tartu suunas sõitnud Audi külje ette, kaldus tagaosaga vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastutuleva Volkswageniga.

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus Audis tagaistmel istunud 68-aastane naine. Sündmuskohalt toimetati haiglasse Audi 37-aastane meesjuht ja kaasreisija ning Volkswageni juht ja kaks kaasreisijat. Kolme inimese seisund on raske.

Ida prefektuuri operatiivjuht Andres Jaggo kutsus juhte üles hoolivusele ja ettevaatlikkusele. "Liikluses ei piisa vaid teadmisest, et sõidukil on talverehvid all, nende muster peab ka nõuetele vastama. Lisaks tuleb igal sõidul valida teeoludele vastav sõidukiirus ning puhastada sõiduvahendid lumest ja jääst. See tagab turvalisema teekonna meile kõigile," ütles Jaggo.

Samal teemal

Lääne-Virumaal hukkus liiklusõnnetuses kolm inimest
Eesti teeservades toimub suverehvidega sõidu harrastajate kokkutulek
Tagid:
saririkkuja, vagastus, avarii, surm, liiklus, PPA, Andres Jaggo, Maarja Germann, Sõrumäe, Ida-Virumaa

Peamised teemad

 • Saksamaa luure piilub oma pisse, illustratiivne foto

  Tuleb välja, et Saksa luuret huvitab väga Interpol ja Europol, see tähendab, et igal juhul sugu ("pol" ("пол") - vene keeles "sugu" – toim.) ja see pole põrumine, vaid retsidiiv - meeldib talle omasid piiluda

  17
 • Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni Öine vahtkond ( v. k. Ночной дозор) liidritest Dmitri Linter

  Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni "Öine vahtkond" ( v. k. "Ночной дозор") liidritest Dmitri Linter leiab, et 2007. aasta massirahutused provotseerisid Eesti võimud ise

  42
 • Lockheed Martin F-35

  Täna kell üks maandusid Ämari lennubaasis kaks Ameerika Ühendriikide viienda põlvkonna hävituslennukit F-35A Lightning ning neid saatev tankurlennuk Boeing KC-135 Stratotanker

  36