01:17 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
8111

Reedel sai kolmes raskemas liiklusõnnetuses vigastada kokku seitse inimest – seejuures mahtusid kõik õnnetused viie minuti sisse.

TALLINN, 26. november — Sputnik. Päeva massiivseim õnnetus juhtus kella 16.45 ajal Pärnus Oja ja Kaevu tänava ristmikul, kus 27-aastane mees sõitis Ford Mondeoga ette peateel liikunud Scania liinibussile, mida juhtis 31-aastane mees.

Kokkupõrke tagajärjel paiskus Ford otsa kõnniteel viibinud 42-aastasele mehele. Lisaks jalakäijale tuli kiirabil Pärnu haiglasse toimetada ka bussiga reisinud kaks 64-aastast naist.

Samal ajal sõitis Maardus Kaldase tee 3 juures 38-aastane mees oma Mazda 6-ga otsa 18-aastasele noorukile, kes sõitis jalgrattaga kergliiklusteel. Kiirabi viis noore jalgratturi Ida-Tallinna keskhaiglasse.

Vaid viis minutit hiljem, kella 16.50 ajal põrkasid Võrumaal Sõmerpalu vallas Mäekülas Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa ja Raiste-Osula-Varese maantee ristmikul kokku kaks autot. Õnnetuse põhjustas 40-aastane mees, kes sõitis Ford Mondeoga ette peateel liikunud Toyota Avensisele, mida juhtis 25-aastane mees.

Illustratiivne foto
© Sputnik / Андрей Петров

Kiirabil tuli Lõuna-Eesti haiglasse viia nii Toyotas viibinud 24-aastane naine ja 8-kuune tüdruk kui ka Fordi juhtinud mees.

Ida-Virumaal Sõrumäe külje all hukkus laupäeval kahe sõiduauto kokkupõrkes 68-aastane naine, lisaks sai viga neli inimest — õnnetuse põhjustamises on alust kahtlustada politseile juba varem teada saririkkujat.

Sündmuskohalt toimetati haiglasse Audi 37-aastane meesjuht ja kaasreisija ning Volkswageni juht ja kaks kaasreisijat. Kolme inimese seisund on raske.

Ida prefektuuri operatiivjuht Andres Jaggo kutsus juhte üles hoolivusele ja ettevaatlikkusele. 

"Liikluses ei piisa vaid teadmisest, et sõidukil on talverehvid all, nende muster peab ka nõuetele vastama. Lisaks tuleb igal sõidul valida teeoludele vastav sõidukiirus ning puhastada sõiduvahendid lumest ja jääst. See tagab turvalisema teekonna meile kõigile," ütles Jaggo.

Politsei tuletab sõidukijuhtidele meelde, et suurim lubatud sõidukiirus ei ole kohustus, vaid võimalus. Suurima lubatud sõidukiirusega võib sõita, kui sõidukogemus, terviseseisund, nähtavus ja ilmastikuolud seda võimaldavad.

Illustratiivne foto
© Sputnik / Александр Кряжев

Soomest saabuv tsüklon toob pühapäevaks tugevat tuult ja libedust

Soomest saabuv aktiivne tsüklon muudab pühapäeval ilmaolud talvisemaks — temperatuurilanguse tõttu suureneb teedel libeduseoht ja sõiduolusid halvendab ka päeva jooksul järjest tugevamaks tõusev tuul.

Ilmateenistuse teatel suundub aktiivne madalrõhkkond Soomest üle Peterburi Kesk-Venemaale ja Eestit katab selle lääneserv. Pühapäeva öösel on oodata peamiselt pilves ilma. Sajab vihma ja lörtsi, hommikul Põhja-Eestis ka lund. Puhub lääne- ja loodetuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 14-18 m/s. Õhutemperatuur on —1 kuni +3 kraadi.

Peipsi järvel puhub lääne- ja loodetuul 7-11 m/s. Lainekõrgus on 0,7-1,2 meetrit. Sajab vihma ja lörtsi ning nähtavus on mõõdukas. Sooja on 1-2 kraadi.

Pühapäeva päeval on pilves ilm. Hooti sajab lörtsi ja lund, paiguti võib tuisata. Puhub loode- ja põhjatuul sisemaal 5-10, õhtul puhanguti 12-15, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti 18-23 m/s. Õhutemperatuur langeb 0 kuni —3 kraadini. Suureneb libeduseoht.

Peipsi järvel puhub loodetuul 6-9, õhtul puhanguti 13 m/s. Lainekõrgus on 0,7-1,2 meetrit. Hooti sajab lund ja nähtavus on mõõdukas. Õhutemperatuur on 0 kuni —2 kraadi.

Samal teemal

Eesti teeservades toimub suverehvidega sõidu harrastajate kokkutulek
Tagid:
vagastus, ohutusreeglid, rehvid, ilm, libedus, avarii, sõiduk, liiklus, kiirabi, politsei, Eesti

Peamised teemad