01:26 26. Aprill 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Wisconsini osariigis loetakse presidendivalimiste hääled uuesti üle

© REUTERS / BRIA WEBB
Uudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (99)
1810

Wisconsini ametnikud loevad USA presidendivalimistel osariigis antud hääled uuesti üle.

TALLINN, 26. november — Sputnik. Häälte ülelugemiseks esitas ametliku taotluse Jill Stein, kes oli Roheliste Partei kandidaat. Ta on lubanud esitada taotlused häälte lugemiseks ka Michigani ja Pennsylvania osariigis, vahendas ERR.

Valimiste lõpptulemuse muutumiseks, peaks kõigis kolmes osariigis hääletuse tulemused ümber lükkama, kuid analüütikute sõnul on see väga ebatõenäoline. Stein tahab väidetavalt olla kindel, et arvutihäkkerid ei moonutanud tulemusi Donald Trumpi kasuks.

Uudistekanali ABC teatel ütles Stein, et häälte uuesti ülelugemiseks vajalikud summad on koos nii Wisconsini kui Pennsylvania osariigi jaoks ning praegu kogutakse raha selle protseduuri läbiviimiseks Michiganis, vahendas BNS.

Wisconsini valimiskomisjon ütles, et häälte ülelugemine peab olema toimunud 13. detsembriks, sestap tuleb valimisametnikel kiiresti tegutseda.

Steini kampaaniameeskond viitas teatud "anomaaliatele" kolmes niinimetatud kaalukeeleosariigis.

Steini sõnul on ta kogunud häältelugemise rahastamiseks vajalikust seitsmest miljonist dollarist 4,8 miljonit.

Tähtaeg häälte korduslugemise taotluse esitamiseks on Pennsylvanias esmaspäeval ja Michiganis kolmapäeval.

"Need uuesti ülelugemised on osa püüdest heita valgust sellele, kui ebausaldusväärne on USA valimissüsteem," teatas Steini rahakogumise veebikülg.

Demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton kaotas kõigis neis kolmes osariigis Trumpile. Wisconsinis oli häälte vahe 27 000 ja Pennsylvanias 60 000. Mitteametlikel andmetel edestas Trump Clintonit Michiganis ainult 10 074 häälega.

Häälte uuesti ülelugemine ei mõjuta Donald Trumpi valimisvõitu.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (99)
Tagid:
ülelugemine, hääl, osariik, Jill Stein, Donald Trump, Hillary Clinton, Pennsylvania, Michigan, Wisconsin, USA

Peamised teemad

 • Saksamaa luure piilub oma pisse, illustratiivne foto

  Tuleb välja, et Saksa luuret huvitab väga Interpol ja Europol, see tähendab, et igal juhul sugu ("pol" ("пол") - vene keeles "sugu" – toim.) ja see pole põrumine, vaid retsidiiv - meeldib talle omasid piiluda

  17
 • Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni Öine vahtkond ( v. k. Ночной дозор) liidritest Dmitri Linter

  Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni "Öine vahtkond" ( v. k. "Ночной дозор") liidritest Dmitri Linter leiab, et 2007. aasta massirahutused provotseerisid Eesti võimud ise

  42
 • Lockheed Martin F-35

  Täna kell üks maandusid Ämari lennubaasis kaks Ameerika Ühendriikide viienda põlvkonna hävituslennukit F-35A Lightning ning neid saatev tankurlennuk Boeing KC-135 Stratotanker

  36