06:19 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Uudised
lühendatud link
6101

Politsei tabas laupäeval ligi 20 km enne Läti piiri purjus bussijuhi.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Politsei pressiesindaja Maria Gonjak kinnitas, et laupäeval kell 15.01 teatas üks liikleja politseile, et Tallinn-Pärnu-Ikla teel liigub liinibuss, mille juhi sõidumaneer äratab kahtlust — juht pidurdas järsult ja tekitas teel olles mitmeid ohtlikke olukordi, vahendas ERR.

Politsei pidas bussi kinni nimetatud maantee 171. kilomeetril ning tuvastati, et bussi juhtinud 50-aastane mees oli tarvitanud alkoholi. Politsei kõrvaldas mehe juhtimiselt ning kuni Iklani jätkas buss sõitu nii, et bussi juhtis D-kategooria juhilube omanud ja bussis reisijana viibinud naine.

Iklas võttis reisijad peale umbes tunni pärast saabunud teine buss, mis jätkas teekonda Riia suunas.

Politsei tabas möödunud ööpäeva jooksul Eesti eri paigus 14 joobekahtlusega sõidukijuhti. Kõik juhid olid alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2-1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30-500 päevamäära suuruse rahatrahviga või kuni kolmeaastase vangistusega.

Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Reedel sai kolmes raskemas liiklusõnnetuses vigastada kokku seitse inimest — seejuures mahtusid kõik õnnetused viie minuti sisse, kirjutas Sputnik eile.

Tagid:
purjus, bussijuht, alkohol, politsei, Ikla, Läti, Eesti

Peamised teemad