21:44 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
USA presidendivalimised 2016

Clintoni kampaania toetab häälte ülelugemist

© AFP 2018 / RHONA WISE
Uudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (102)
1111

USA presidendiks kandideerinud Hillary Clintoni kampaaniameeskond toetab häälte ülelugemist Wisconsinis, Michiganis ja Pennsylvanias, edastas laupäeval telekanali CNN uudist Yle.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Kampaaniameeskonna esindaja sõnul tahetakse sellega tagada, et valimiste tulemus on kõigi osapoolte jaoks õiglane, kuigi mingite rikkumiste ega ebaselguste kohta pole neile informatsiooni laekunud, vahendas BNS.

Wisconsin on ülelugemisotsuse juba langetanud ja see algab järgmisel nädalal. Tähtaeg häälte korduslugemise taotluse esitamiseks on Pennsylvanias esmaspäeval ja Michiganis kolmapäeval.

USA presidendiks valitud Donald Trump märkis, et tegemist on järjekordse petuskeemiga ja valimised on selleks korraks möödas. Trumpi hinnangul tuleks tema valimisvõitu austada ja mitte seda kahtluse alla seadmisega solvata.

"Inimesed on oma sõna öelnud ja valimised on läbi. Nii ütles Hillary Clinton ise, kui mind valimisvõidu puhul õnnitles. On ühtlasi tähtis siinkohal välja tuua, et me saime 306 valijameest, mis on rohkem, kui ükski vabariiklane on saanud 1988. aasta presidendivalimistest saadik," ütles Trump.

Presidendiks saamiseks on vaja vaid 270 valijameest.

USA roheliste partei kandidaadina presidendiks püüelnud Jill Stein esitas reedel taotluse, et Wisconsini osariigis loetaks valimistel antud hääled uuesti üle.

Uudistekanali ABC teatel ütles Stein, et häälte uuesti ülelugemiseks vajalikud summad on koos nii Wisconsini kui Pennsylvania osariigi jaoks ning praegu kogutakse raha selle protseduuri läbiviimiseks Michiganis.

Demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton kaotas kõigis neis kolmes osariigis Trumpile. Wisconsinis oli häälte vahe 27 000 ja Pennsylvanias 60 000. Mitteametlikel andmetel edestas Trump Clintonit Michiganis ainult 10 074 häälega.

Häälte uuesti ülelugemine ei mõjuta Donald Trumpi valimisvõitu.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (102)
Tagid:
ülelugemine, hääl, presidendivalimised, Jill Stein, Donald Trump, Hillary Clinton, Pennsylvania, Michigan, Wisconsin, USA

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  25
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8