05:51 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Tallinna Raekoja plats

Tallinna jõuluturg on tunnistatud Euroopa üheks kõige kaunimaks jõuluturuks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
143 0 0

Tallinna Raekoja platsi jõuluturule, mida on peetud maailma üheks kaunimaks, saabus pühapäeval lapsi rõõmustama jõuluvana.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Kell 14.10 süüdatakse esimene advendiküünal. Tervitussõnad ütlevad Tallinna abilinnapea Taavi Aas ja Tallinna praost Jaan Tammsalu. Laulavad Tallinna praostkonna Jaani, Kaarli, Püha Vaimu, Peeteli, Toomkoguduse, Nõmme Rahu, Viimsi ja Saksa koguduse koorid, vahendas BNS.

Jõuluvana kodu
© Sputnik / Вадим Анцупов

Jõuluvana saabus Tallinna jõuluturule juba keskpäeval. Ta seadis end sisse väikeses majakeses lava kõrval, kus talle saab luuletusi lugeda ja kingisoove esitada iga päev kell 12-18. Parimad salmilugejad ja väga head lapsed saavad ka maiustusi.

Tallinna jõuluturg on avatud iga päev kell 10-19, jõulupühade ajal kell 12-15. Sooje ja soojendavaid jooke pakutakse pühapäevast neljapäevani kuni kella 22-ni ning reedest laupäevani kuni kella 23-ni. Kultuuriprogrammi saab nautida reedeti ja laupäeviti kell 17-19, pühapäeviti kell 12-14. Uusaastaööl on kavas eriprogramm.

Tallinna jõuluturg jääb avatuks 7. jaanuarini.

Tallinna jõuluturg on tunnistatud Euroopa üheks kõige kaunimaks jõuluturuks

Tallinna jõuluturg on tunnistatud Euroopa üheks kõige kaunimaks jõuluturuks, selgub Skyscanneri lennuteenuste otsingumootori kaudu avanevast edetabelist.

„Iga aastaga muutub Tallinna jõuluturg aina uhkemaks. Kuninglikult kauni kuuse juurest keset Raekoja platsi kulgevad kiirtena kaubalettide read, kus müüakse üksteise võidu meeneid ja maiustusi," on öeldud reitingutabelis, mille koostajad asetasid Eesti pealinna jõuluturu Berliini järel teisele kohale. 

Reisijuhis avaldatud teabe kohaselt pakutakse siin maitsta verivorste krõbekartulite ja hapukapsaga, suveniiridena saab osta mängumajakesi, kadakast kuumaaluseid, maalitud serviise ja käsitsi meisterdatud nukke, aga ka näidata lastele Eestimaa jõulutaati nimega Jõuluvana.

Esikohal on selles edetabelis jõuluturg Berliinis Gendarmenmarkti väljakul.

Kolmanda koha hõivab prantslaste Strassbourg, mis kannab Jõulupealinna nimetust. Kõige suurejoonelisemaid jõulupidustusi peetakse Kléberi platsil, kus ehitakse 30-meetrine kuusk.

Euroopa 15 kõige kaunima jõuluturuga linnade edetabeli tippu asetusid ka London, Frankfurt, Viin, Nürnberg, Brüssel, Vilnius, Budapest, Praha, Stockholm, Köln, Kopenhaagen ja Madrid.

WeihnachtsZauber Gendarmenmarkt, Берлин, Германия
WeihnachtsZauber Gendarmenmarkt (Berlin, Saksamaa)
Tagid:
top, jõuluturg, Raekoja plats, Euroopa, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27