01:29 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Tallinna Raekoja plats

Tallinna jõuluturg on tunnistatud Euroopa üheks kõige kaunimaks jõuluturuks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
81 0 0

Tallinna Raekoja platsi jõuluturule, mida on peetud maailma üheks kaunimaks, saabus pühapäeval lapsi rõõmustama jõuluvana.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Kell 14.10 süüdatakse esimene advendiküünal. Tervitussõnad ütlevad Tallinna abilinnapea Taavi Aas ja Tallinna praost Jaan Tammsalu. Laulavad Tallinna praostkonna Jaani, Kaarli, Püha Vaimu, Peeteli, Toomkoguduse, Nõmme Rahu, Viimsi ja Saksa koguduse koorid, vahendas BNS.

Jõuluvana kodu
© Sputnik / Вадим Анцупов

Jõuluvana saabus Tallinna jõuluturule juba keskpäeval. Ta seadis end sisse väikeses majakeses lava kõrval, kus talle saab luuletusi lugeda ja kingisoove esitada iga päev kell 12-18. Parimad salmilugejad ja väga head lapsed saavad ka maiustusi.

Tallinna jõuluturg on avatud iga päev kell 10-19, jõulupühade ajal kell 12-15. Sooje ja soojendavaid jooke pakutakse pühapäevast neljapäevani kuni kella 22-ni ning reedest laupäevani kuni kella 23-ni. Kultuuriprogrammi saab nautida reedeti ja laupäeviti kell 17-19, pühapäeviti kell 12-14. Uusaastaööl on kavas eriprogramm.

Tallinna jõuluturg jääb avatuks 7. jaanuarini.

Tallinna jõuluturg on tunnistatud Euroopa üheks kõige kaunimaks jõuluturuks

Tallinna jõuluturg on tunnistatud Euroopa üheks kõige kaunimaks jõuluturuks, selgub Skyscanneri lennuteenuste otsingumootori kaudu avanevast edetabelist.

„Iga aastaga muutub Tallinna jõuluturg aina uhkemaks. Kuninglikult kauni kuuse juurest keset Raekoja platsi kulgevad kiirtena kaubalettide read, kus müüakse üksteise võidu meeneid ja maiustusi," on öeldud reitingutabelis, mille koostajad asetasid Eesti pealinna jõuluturu Berliini järel teisele kohale. 

Reisijuhis avaldatud teabe kohaselt pakutakse siin maitsta verivorste krõbekartulite ja hapukapsaga, suveniiridena saab osta mängumajakesi, kadakast kuumaaluseid, maalitud serviise ja käsitsi meisterdatud nukke, aga ka näidata lastele Eestimaa jõulutaati nimega Jõuluvana.

Esikohal on selles edetabelis jõuluturg Berliinis Gendarmenmarkti väljakul.

Kolmanda koha hõivab prantslaste Strassbourg, mis kannab Jõulupealinna nimetust. Kõige suurejoonelisemaid jõulupidustusi peetakse Kléberi platsil, kus ehitakse 30-meetrine kuusk.

Euroopa 15 kõige kaunima jõuluturuga linnade edetabeli tippu asetusid ka London, Frankfurt, Viin, Nürnberg, Brüssel, Vilnius, Budapest, Praha, Stockholm, Köln, Kopenhaagen ja Madrid.

WeihnachtsZauber Gendarmenmarkt, Берлин, Германия
WeihnachtsZauber Gendarmenmarkt (Berlin, Saksamaa)
Tagid:
top, jõuluturg, Raekoja plats, Euroopa, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  7
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  52
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  27