23:02 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Uudised
lühendatud link
3712

Tööinspektsioonil on andmeid mootorsõiduki juhikaartide väärkasutuse kohta, mistõttu soovib inspektsioon täiendada määrust, mis reguleerib digitaalse sõidumeerikuga mootorsõiduki juhikaardi väljastamise korda.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Tööinspektsiooni järelevalve praktikas on esinenud juhtumeid, kus autojuhil on mitu juhikaarti. Sellise olukorra põhjuseks oli asjaolu, et autojuht väitis, et ta kaotas oma juhikaardi ära ning taotles uue juhikaardi. Reaalselt sõitis autojuht kahe erineva kaardiga, vahendas BNS.

Tänavu sõlmis tööinspektsioon maanteeametiga lepingu, mis annab inspektsioonile ligipääsu juhikaartide andmebaasile. Seega tänu andmebaasile ligipääsuga saab inspektsioon edastada juhikaartide väärkasutamise kohta informatsiooni maanteeametile.

Seetõttu tegi inspektsioon ettepaneku lisada eelnõu juurde punkt, mille kohaselt võtab maanteeamet kasutusele kohased meetmed tagamaks, et taotlejal ei ole juba kehtivat juhikaarti ning isikustavad juhikaardi, tagades nii, et andmed on nähtavad ja turvalised.

Sotsiaalministeerium esitas tööinspektsioonile arvamuse avaldamiseks majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi määruse eelnõu „Digitaalse sõidumeerikuga mootorsõiduki juhikaardi, ettevõttekaardi, töökojakaardi ja kontrollikaardi taotlemise ja väljastamise kord".

Tööinspektsioon on eelnõuga tutvunud ja toetab selle vastuvõtmist esitatud kujul.

Tagid:
määrus, andmebaas, ligipääs, väärkasutus, juhikaart, leping, autojuht, Tööinspektsioon, Maantee-amet, sotsiaalministeerium, Eesti

Peamised teemad