22:25 21. Jaanuar 2018
Tallinn-5°C
Kuula otse
Ukraina kukutatud presidendi Viktor Janukovõtš

Janukovõtš ei andnud käsku kasutada Maidanil jõudu

© Sputnik / Сергей Пивоваров
Uudised
lühendatud link
2501

Ukraina kukutatud presidendi Viktor Janukovõtši sõnul ei andnud ta jõuametkondadele käsku kasutada jõudu 2013.-2014. aastal Kiievi Maidanil protestinute vastu.

TALLINN, 28. november — Sputnik. Endiste Berkuti võitlejate kohtuprotsessil kohtus tunnistusi andes kannatanud poole küsimusele, kas ta andis 30. novembril 2013 ja 18. veebruaril 2014 käsu kasutada jõudu, vastas Janukovõtš: "Olin algusest kuni kõige viimase hetkeni relvade kasutamise ja verevalamise vastu. See oli minu põhimõtteline seisukoht. Ma ei saanud sellist korraldust anda."

Ta kinnitas kohtus, et temani jõudnud andmeil tulistati Maidanil opositsiooni käes olnud hoonetest, edastas BNS.

"Ütlesin korrakaitseametkondade juhtidele vaid üht: tuleb teha kõik, et see peatada," rõhutas kukutatud president.

"Mulle kanti ette, et tulistati opositsiooni käes olevatest hoonetest. Ma ei saanud kedagi käskida neist majadest tuli avada. Seepärast töötasid korrakaitseametkonnad oma režiimis," ütles Janukovõtš.

Täpsustavale küsimusele, kust ta teadis, et tulistati opositsiooni käes olevatest hoonetest, vastas ta: "See teave tuli samahästi kui meediast, ajakirjanike kommentaaridest. Seda võis näha otseülekandes kõikidest kanalitest."

"Puutuvalt Maidanil olnud relvi, neid olid mitmest allikast. Esiteks inimeste isiklikud jahirelvad, teiseks, julgeolekuteenistuse ja siseministeeriumi hoonest hoonest röövitud," vastas ta videoküsitlusel küsimusele, mida ta teab maidanilaste relvade kohta.

Lisaks märgiti Janokovõtši väitel ka mõningaid välismaiseid relvi. "Mul ei ole mingeid tõendeid, et need relvad toodi Ukrainasse nimme," ütles ta snaipripüsside kohta.

Tagid:
Maidani meeleavaldused, kohus, Berkut, Viktor Janukovitš, Kiiev, Ukraina

Peamised teemad