01:29 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Euroopa suurimat telekommunikatsiooniettevõtet Deutsche Telekom võisid rünnata Vene häkkerid

Kes küberrünnas Deutsche Telekomi

© Flickr / Perspecsys Photos
Uudised
lühendatud link
12 0 0

Euroopa suurimat telekommunikatsiooniettevõtet Deutsche Telekom võisid rünnata Vene häkkerid, kirjutas ajakiri Spiegel, viidates allikatele Saksa julgeolekuteenistuses.

TALLINN, 29. november — Sputnik. Nende teabe kohaselt võisid ründajad kuuluda rühma Sofacy, mida tuntakse ka nime APT28 all. Nad kasutasid ründamiseks eriprogrammi Mirai, mille abil rünnati Saksa eriteenistuste arvates bundestagi veebi 2015. aasta mais.

Saksa kantsler Angela Merkel ütles teispäeval ajakirjanikele, et tal ei ole teavet Deutsche Telekomi ründajate kohta.

"Mul ei ole teavet veebirünnaku allika kohta, kuid vastavad ametkonnad teevad kõik võimaliku, et teha kindlaks, kust need pärinesid," ütles kantsler pressikonverentsil, mille ta andis koos Malta peaministri Joseph Muscatiga.

27. novembril said teatavaks tehnilised häired Deutsche Telekomis, mille käes kannatasid selle 20 miljonist kliendist 900 000.

Saksa teabejulgeoleku föderaalamet ütles, et Deutsche Telekomi klientide ruuterite tehnilised häired tulenesid "suunatud rünnakust".

Samas tõdes BSI juht Arne Schönbohm, et küberrünnak Deutsche Telekomile ei toonud kaasa kuigi tõsiseid tagajärgi. Häkkeritel ei õnnestunud levitada pahavara.

 

Tagid:
küberrünnak, Deutsche Telekom, Saksamaa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  7
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  52
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  27