10:18 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Uudised
lühendatud link
Õppused (114)
37 0 0

Läinud nädalal kutsus Vene kaitseministeerium välja Ukraina sõjaväeatašee ja andis üle noodi seoses plaaniga korraldada Krimmi lähedal raketilaskmisi. Ukraina katsetab Hersoni oblasti õppusel juhitavaid keskmaarakette.

TALLINN, 30. november — Sputnik. Ukraina relvajõud korraldavad oma alal õppusi plaanikohaselt vaatamata ükskõik millistele ähvardustele, ütles kaitseministeeriumi kõneisik Andri Lõssenko pärast seda, kui Venemaa protestis 1.-2. detsembrini kestva Ukraina raketikatsetuse vastu.

Läinud nädalal kutsus Vene kaitseministeerium välja Ukraina sõjaväeatašee ja andis üle noodi seoses plaaniga korraldada Krimmi lähedal raketilaskmisi, edastas BNS. Dokumendis protestiti, et Ukraina kehtestab seadusvastaseid piiranguid liikluseks Mustal merel läänepool Krimmi, et korraldada raketilaskmisi."

"Puutuvalt mingeid ähvardusi ja muud taolist, ei saa need ohustada kavu, mida Ukraina relvajõud ja relvakonstruktorid viivad ellu iseseisva Ukraina alal," ütles Lõssenko kolmapäeval teabetunnis, Vene kaitseministeeriumi ähvarduse kohta rünnata, kui Ukraina peaks Krimmi lähedal õppusi korraldama.

Tema sõnutsi on Ukraina iseseisev riik ja kõik õppused ja katsetused kulgevad plaanikohaselt.

"Meil on Ukraina riigi ala, kus me korraldame kõik katsetused ja õppused. Ja keegi ei ütle meile, mida ja kus teha," ütles kõneisik.

Lõssenko rõhutas, et Ukraina täidab õigusriigina kõiki rahvusvaheliste lepete norme.

Ukraina õhujõudude õppuse käigus toimuvad 1.-2. detsembril Hersoni oblasti juhitavate keskmaarakettide katsetused, ütles Ukraina relvajõudude pressiteenistuse ülem Roman Jurtšõlo.

"1.-2. detsembril toimuvad õppused, mille raames katsetatakse juhitavaid keskmaarakette. Sellesse üritusse kaasatakse õhujõud, raketi-, side ja raadiotehnilised üksused ja droonid. Üks õppuste osa on juhitavate keskmaarakettide tulistamine," ütles ta kolmapäeval Interfaxile.

Jurtšõlo rõhutas, et "õppused toimuvad eranditult Ukraina õhuruumis ja avamerel, need leiavad aset ranges vastavuses rahvusvahelise õiguse reeglitele".

Ta mainis seejuures, et Ukraina relvajõud valmistasid selleks õigeaegselt ette ja esitasid ametliku teadaande. Teisipäeval edastas Ukraina uue teadaande, mis määratleb ohtliku lennuala Musta mere kohal.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
lennuala, õppused, kaitseministeerium, Venemaa, Ukraina, Krimm

Peamised teemad