01:30 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Musta mere kohal on ohtlik lennuala

Ukraina korraldab Krimmi lähedal raketilaskmisi

© Sputnik / Сергей Мальгавко
Uudised
lühendatud link
33 0 0

Läinud nädalal kutsus Vene kaitseministeerium välja Ukraina sõjaväeatašee ja andis üle noodi seoses plaaniga korraldada Krimmi lähedal raketilaskmisi. Ukraina katsetab Hersoni oblasti õppusel juhitavaid keskmaarakette.

TALLINN, 30. november — Sputnik. Ukraina relvajõud korraldavad oma alal õppusi plaanikohaselt vaatamata ükskõik millistele ähvardustele, ütles kaitseministeeriumi kõneisik Andri Lõssenko pärast seda, kui Venemaa protestis 1.-2. detsembrini kestva Ukraina raketikatsetuse vastu.

Läinud nädalal kutsus Vene kaitseministeerium välja Ukraina sõjaväeatašee ja andis üle noodi seoses plaaniga korraldada Krimmi lähedal raketilaskmisi, edastas BNS. Dokumendis protestiti, et Ukraina kehtestab seadusvastaseid piiranguid liikluseks Mustal merel läänepool Krimmi, et korraldada raketilaskmisi."

"Puutuvalt mingeid ähvardusi ja muud taolist, ei saa need ohustada kavu, mida Ukraina relvajõud ja relvakonstruktorid viivad ellu iseseisva Ukraina alal," ütles Lõssenko kolmapäeval teabetunnis, Vene kaitseministeeriumi ähvarduse kohta rünnata, kui Ukraina peaks Krimmi lähedal õppusi korraldama.

Tema sõnutsi on Ukraina iseseisev riik ja kõik õppused ja katsetused kulgevad plaanikohaselt.

"Meil on Ukraina riigi ala, kus me korraldame kõik katsetused ja õppused. Ja keegi ei ütle meile, mida ja kus teha," ütles kõneisik.

Lõssenko rõhutas, et Ukraina täidab õigusriigina kõiki rahvusvaheliste lepete norme.

Ukraina õhujõudude õppuse käigus toimuvad 1.-2. detsembril Hersoni oblasti juhitavate keskmaarakettide katsetused, ütles Ukraina relvajõudude pressiteenistuse ülem Roman Jurtšõlo.

"1.-2. detsembril toimuvad õppused, mille raames katsetatakse juhitavaid keskmaarakette. Sellesse üritusse kaasatakse õhujõud, raketi-, side ja raadiotehnilised üksused ja droonid. Üks õppuste osa on juhitavate keskmaarakettide tulistamine," ütles ta kolmapäeval Interfaxile.

Jurtšõlo rõhutas, et "õppused toimuvad eranditult Ukraina õhuruumis ja avamerel, need leiavad aset ranges vastavuses rahvusvahelise õiguse reeglitele".

Ta mainis seejuures, et Ukraina relvajõud valmistasid selleks õigeaegselt ette ja esitasid ametliku teadaande. Teisipäeval edastas Ukraina uue teadaande, mis määratleb ohtliku lennuala Musta mere kohal.

Tagid:
lennuala, õppused, kaitseministeerium, Venemaa, Ukraina, Krimm

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  7
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  52
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  27