06:00 24. Juuni 2018
Kuula otse
  • USD1.1648
  • RUB73.5314
Politseinikud Tallinna tänavatel

Eesti tähistab sisejulgeoleku päeva

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
2210

Neljapäeval tähistatakse Eestis sisejulgeoleku päeva, mil peetakse meeles politseinikke, päästjaid, julgeolekutöötajaid, kaitseväelasi ja kõiki neid, kes on pühendanud ennast Eesti elanike ja nende turvalisuse kaitsele.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Sisejulgeoleku päeva puhul toimub Tallinnas mitu sündmust. Varahommikul kell 5.24 mälestati Tondi kasarmute ees Tondipoiste mälestusmärgi juures mässu mahasurumise käigus hukkunud kadette. Kõne pidas kõrgema sõjakooli ülem major Erkki Roosnurm, vahendas BNS.

Kell 9 süüdatakse Rahumäe kalmistul küünlad ning siseminister ja politseijuhid asetavad pärja 1924. aasta mässukatsel hukkunute ning Tallinnas ja Harjumaal hukkunud politseinike mälestuseks.

Kell 14-17 toimuvad siseministeeriumis avalikud loengud, kus sisejulgeoleku teemat avavad ministeeriumi asekantslerid Hannes Kont ja Erkki Koort, kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Eerik Heldna ning ajaloolane David Vseviov.

Päästeamet avab neljapäeval pidulikult oma Erika tänava uue hoone.

Uues hoones asuvad Põhja päästekeskuse ohutusjärelevalve ametnikud, ennetusbüroo ning valmisolekubüroo töötajad ja Põhja regiooni operatiivkorrapidajad.

Esimest korda Põhja päästekeskuse ajaloos on Põhja regiooni päästeteenistujad koos ühes majas ning aastaid valitsenud olukord, kus päästeametnikud asusid viies erinevas asukohas Tallinna linnas, on sellega lõppenud.

Samas päästekomandode asukoht ei muutu ning 13 Tallinna ja muu Harjumaa päästekomandot sõidavad inimestele appi oma senistest kohtadest.

Päästeameti poolt põhjalikult renoveeritud haldushoones alustari inimeste teenindamist juba 2. novembrist.

Tagid:
kaitseväelased, päästjad, politseinikud, sisejulgeolek, Sisejulgeoleku päev, kaitsevägi, päästeamet, politsei, Eesti

Peamised teemad