18:53 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
75 0 0

Neljapäevast, 1. detsembrist muutub talverehvide kasutamine sõidukitel kohustuslikuks.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Naastrehvidega on Eestis lubatud sõita 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude korral kasutada naastrehve ka 1. oktoobrist kuni 30. aprillini, vahendas BNS.

Talverehvid on kohustuslikud 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Rehvimustri jääksügavus peab olema vähemalt 3 millimeetrit. 

Aasta läbi tohib sõita lamellrehvidega, mille tähistus on M+S, MS, M.S. või M&S.

Kuigi paljud autojuhid vahetasid suverehvid talviste vastu juba esimese lume saabudes leidub veel siiani neid, kes seda teinud ei ole. Talvised teeolud raskendavad liiklust ning talverehvide kasutus vähendab liiklusõnnetusse sattumise riski.

Ida prefektuuri operatiivjuhi Agur Tehveri sõnul on talverehvide kasutus lumise ja tuisuse ilmaga hädavajalik, kuid ainuüksi see ei taga ohutut sõitu. „Autojuht peab valima oma tee- ja ilmastikuoludele ning oma võimetele vastava sõidukiiruse, hoidma pikivahet ja vältima järske manöövreid," lisas Tehver. 

Viimase kuu jooksul on Ida prefektuuri territooriumil juhtunud kaks tõsisemat liiklusõnnetust, milles jättis elu neli inimest. Mõlema õnnetuse puhul olid avarii põhjustanud sõidukitel all kulunud ja muutuvatele ilmastikuoludele mittevastavad rehvid, nendes traagilistes liiklusõnnetustes suurt rolli mängisid.

Lisaks on registreeritud veel mitmeid avariisid ja teelt väljasõite, kus süüdlaseks on suverehvid või talverehvid, mille mustrisügavus ei taga ohutut teelpüsimist.

„Praegusel ajal suverehvidega või olematu mustriga talverehvidega sõitmine tähendab iseenda, oma auto ja teiste kaasliiklejate tervise ning vara kõrgendatud ohtu seadmist," sõnas Tehver.

Auto talvised jalavarjud
© RIA Novosti .
Auto talvised "jalavarjud"

 

Samal teemal

Sõrumäe traagilise liiklusõnnetuse põhjustas saririkkuja
Lääne-Virumaal hukkus liiklusõnnetuses kolm inimest
Lumetorm on põhjustanud üle Eesti mitmeid liiklusõnnetusi
Rehvivahetuse järjekorrad venivad mitmesajameetristeks
Eesti teeservades toimub suverehvidega sõidu harrastajate kokkutulek
Tagid:
talverehvid, rehvid, talveaeg, libedus, oht, Agur Tehver, Eesti

Peamised teemad