10:27 12. Detsember 2017
Tallinn-1°C
Kuula otse
Infoagentuur ja raadio Sputnik

Sputnik.Arvamused: küsitlusest ilmnes suur euroskeptikute osakaal EL-s

© Sputnik
Uudised
lühendatud link
4101

Vastavalt Sputnik.Arvamused andmetele, soovib märkimisväärne osa Euroopa riikide elanikkonnast referendumit nende riigi väljumise küsimuses Euroopa Liidust.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Nii on üle poole Itaalia elanikest (53%) sellise referendumi poolt. Järgnevad Prantsusmaa (47%), Saksamaa (43%), Hispaania (39%) ja Poola (38%). Küsitluse viis läbi uuringufirma Ifop infoagentuuri ja raadio Sputnik tellimusel.

Küsimusele: "Kas te sooviksite, et teie riigis korraldataks referendum EL-st väljaastumise küsimuses nagu tehti Ühendkuningriigis," vastas 62% poolakatest, 61% hispaanlastest, 57% saksalastest, 53% prantslastest ja 47% itaallastest eitavalt. On tähelepanuväärne, et võrreldes 2016. aasta juulikuuga suurenes referendumi pooldajate osakaal Hispaanias 34%-lt 39%-le, Itaalias 46%-lt 53%-le, ja Poolas 33%-lt 38%-le.

Kui paljud eurooplastest sooviksid Euroopa Liidust väljaastumise referendumit?
© RIA Novosti.
Kui paljud eurooplastest sooviksid Euroopa Liidust väljaastumise referendumit?

Küsitluse viis läbi Prantsusmaa vanim avaliku arvamuse uuringufirma Ifop 22. kuni 26. oktoobrini 2016. Küsitleti 5019 üle 18 aasta vanust respondenti Prantsusmaal, Saksamaal, Hispaanias, Itaalias ja Poolas. Valim esindab elanikkonda soo, vanuse ja elukoha asukoha järgi. Maksimaalne viga saadud tulemuste kohta tervikuna on +/- 3,1% 95% usaldusväärsuse juures.

Õiend "Sputnik.Arvamused" projekti kohta: Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitati jaanuaris 2015. Projekti partneriteks on tuntud avaliku arvamuse uuringufirmad Populus, Ifop ja Forsa. Sputnik.Arvamused projekti raames viiakse Euroopa riikides ja USA-s regulaarselt läbi avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega:

http://sputniknews.com/trend/sputnik_polls_2016/

Tagid:
väljaastumine, referendum, küsitlus, EL, Sputnik.Arvamused, EL

Peamised teemad

 • Aastaks 2025 jääb tööealisi 43 000 võrra vähemaks, illustratiivne foto

  Töötajate arv jääb samaks vaid siis, kui nii töö- kui ka pensioniealiste hõive kasvab. Selleks, et töötajaid jätkuks, tuleb kõigil töötada kauem ning mitteaktiivsete osakaal tööealistest peab veelgi vähenema

  7
 • Lendurid demonstreerisid venelase ja vene sõduri parimaid omadusi

  Prantsusmaa välisminister ja Pentagon võivad ükskõik kui kaua kinnitada ajakirjanikele ja nende kaudu kogu ühiskonnale, et Islamiriigi alistas Lääne koalitsioon, kuid see ei mõjuta kuidagi seda, et Damaskus taastas oma kontrolli suurema osa riigi territooriumi üle.

  52
 • New Yorgi bussiterminalis toimus plahvatus

  New Yorgi metroos Manhattanil Times Square´i lähedal plahvatas hommikuse tipptunni ajal inimese keha külge seotud torupomm, mis vigastas platvormil kahtlusalust ja veel üht inimest

  9