05:58 24. Juuni 2018
Kuula otse
  • USD1.1648
  • RUB73.5314
Eesti sõdur õppustel

Tsahkna palus õppuse kutset tõsiselt võtta

© Estonian Defence Forces http://pildid.mil.ee/
Uudised
lühendatud link
44 0 0

Kaitsevägi korraldab sel nädalavahetusel esmakordselt reservväelastele õppuse ööpäevase etteteatamisajaga, kaitseminister Margus Tsahkna palus reservväelastel kutset tõsiselt võtta.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Kaitseminister Margus Tsahkna ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et sel nädalavahetusel leiab Eestis aset mitu pikalt ette planeeritud õppust. Nii võtab Läänemaal peetavast Kaitseliidu õppusest Orkaan osa ligi 900 vormikandjat, õppusest Põhjatäht võtab osa umbes 400 kaitseliitlast ning lisaks viivad Kaitseliit ja politsei läbi ühisõppuse Tallinnas Toompea piirkonnas.

Kaitseministri sõnul võtab seega sel nädalavahetusel peetavatest õppustes osa ligi 2000 kaitseliitlast ja kaitseväelast.

"Meie kaitsevõime koosneb erinevatest okastest ja kokku moodustavad need siili," ütles Tsahkna, viidates õppuste nimedele.

Tsahkna sõnul otsustas valitsus neljapäevasel istungil korraldada 303 reservväelasele lisaõppekogunemise nimega Okas, sellest õppusest võtab lisaks osa ka sadakond tegevväelast.

Kaitseministri sõnul on kaitsevägi seni korraldanud reservväelastele õppusi 120-päevase etteteatamisajaga, kuid tänavu kehtima hakanud riigikaitseseadus võimaldab korraldada ka lühikese etteteatamisajaga reservõppekogunemisi.

"Palun kaitseministrina, et reservväelased võtaksid kutset õppusele tõsiselt," ütles Tsahkna ja toonitas, et õppusel osalemine on väga oluline panus Eesti riigikaitsesse. "Tahame õppida nii positiivsetest kui ka negatiivsetest kogemustest," sõnas ta.

Ka avaldas minister lootust, et nii õppusele kutsutud reservväelaste pereliikmed kui ka tööandjad suhtuvad õppusel osalemisse mõistvalt.

Tagid:
Okas, õppus, Kaitseliit, reservväelased, kaitseminister, Margus Tsahkna

Peamised teemad