14:01 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Ukraina endine peaminister Arseni Jatsenjuk

Rakett iga tanki jaoks. Jatsenjuk läks Porošenko vastu rünnakule

© Sputnik / Стрингер
Uudised
lühendatud link
3330

Viimasel ajal käitub Arseni Jatsenjuk, nagu poleks mingit tagasiastumist olnudki, nagu poleks teda Ülemraada kõnepuldist häbiga ära kantud ja süüdistusi korruptsioonis poleks nagu ka üldse olnud. Ta sõidab mööda maailma ringi ja peab Ukraina nimel läbirääkimisi ning teeb avaldusi.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Ukraina endine peaminister Arseni Jatsenjuk nimetas president Petro Porošenkot oma isiklikuks vaenlaseks. Ameerika ajakirjanikega avameelitsedes teatas endine peaminister, et peaministrina oli tal raske Porošenkoga läbi saada ja ta võrdles endist kaasvõitlejast tankiga. Jatsenjuk hoiatas, et küllap on selle jaoks kusagil ka tankitõrjerakett olemas.

Endine valitsusjuht räägib siinkohal ilmselt iseendast, teatas raadio Sputnik. Igal juhul käitub ta viimasel ajal nagu poleks mingit tagasiastumist olnudki, teda poleks Ülemraada kõnepuldist häbiga minema kantud ja süüdistusi korruptsioonis poleks nagu samuti olnud. Ta sõidab rahulikult mööda maailma ringi, peab Ukraina nimel läbirääkimisi, teeb avaldusi ja esineb üleskutsetega.

Möödunud nädalal külastas Jatsenjuk Brüsselit ja kohtus Euroopa Komisjoni presidendiga. Arutati Ukrainale antavat viisavabadusrežiimi. Endine peaminister teatas, et ootab "viivitamatut viisavabaduse kehtestamist ja loodab Euroopa Liidu vastutustundlikku seisukohta". Jatsenjuk arutas ka Euroopa Liidu umbes 100 miljoni euro suuruse abi eraldamist Ukrainale riigiteenistuse tugevdamiseks ja riigiametnike palgatõusuks.

Jatsenjuk palus maailma liidritel Ukrainat mitte maha jätta isegi pärast vabariiklase Donald Trumpi saamist USA uueks presidendiks.

Kuigi Maidani liider ise on Ukraina tolmu jalgadelt pühkinud tükiks ajaks. Ukraina meedia teadetel müüs Jatsenjuk kodumaal ära kogu oma kinnisvara (mitu eliitkorterit) ja äriosalused ning kolis perekonnaga Wasingtoni. Küllap lootis ta nii pääseda lähemale oma kuraatoritele, kes lähiajal omandavad samuti lisatiitli "endine".

Aga võibolla otsustas Jatsenjuk hoopis "Ukraina Güleniks" (Türgi väidetav opositsiooniliider — toim.) hakata ja loodab moodustada USA-s "Ukraina varivalitsust". Igal juhul on ta Porošenkole väljakutse esitanud, et mitte öelda rohkem — ta on Ukraina presidendile sõja kuulutanud.

Tagid:
tankitõrjerakett, tagasiastumine, avaldus, korruptsioon, rünnak, tankid, Ukraina Ülemraada, Euroopa Komisjon, Arseni Jatsenjuk, Petro Porošenko, maailm, Brüssel, EL, Ukraina

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  23
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11