10:26 12. Detsember 2017
Tallinn-1°C
Kuula otse
Med on 7,4 miljardit

Maailma rahvaarv kasvas

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
44 0 0

Maailma rahvaarv kasvas 2016. aastal 7,4 miljardi inimeseni, teatas ÜRO neljapäeval.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. ÜRO rahvastikufond (UNFPA) avaldas Ammanis 2016. aasta ülemaailmse rahvastikuraporti.

Aruandest nähtub, et maailma rahvaarv kasvas tänavu 1,1 protsenti 7,433 miljardini mulluselt 7,349 miljardilt, edastas BNS.

UNFPA piirkondlik humanitaarkoordinaator Daniel Baker tõstis esile võimalikke probleeme, mis võivad kaasneda soolise ebavõrdsuse probleemiga tegelemata jätmise tõttu olukorras, kus alla poole maailma rahvastikust on alla 24 aasta vanused.

"Suutmatus tüdrukutesse investeerida ei ole midagi vähemat kui planeeritud vaesus. Kui me tüdrukutesse ei investeeri, planeerime vaesemat tulevikku," sõnas Baker.

Raport keskendus arengu edu või nurjumise indikaatorina 10-aastaste tüdrukute heaolule. Aruandest selgub, et 89 protsenti maailma 125 miljonist 10-aastasest elab arengumaades, kus tüdrukud seisavad silmitsi takistustega võrdsele haridusele, tervishoiule ja turvalisusele.

Raporti hinnangul on arengumaadel võimalik teenida või kaotada vähemalt 21 miljardit dollarit tänaste investeeringutega 10-aastaste tüdrukute tervisesse ja haridusse või nende tegemata jätmisega.

Tagid:
rahvastik, UNFPA, ÜRO, Amman

Peamised teemad

 • Aastaks 2025 jääb tööealisi 43 000 võrra vähemaks, illustratiivne foto

  Töötajate arv jääb samaks vaid siis, kui nii töö- kui ka pensioniealiste hõive kasvab. Selleks, et töötajaid jätkuks, tuleb kõigil töötada kauem ning mitteaktiivsete osakaal tööealistest peab veelgi vähenema

  7
 • Lendurid demonstreerisid venelase ja vene sõduri parimaid omadusi

  Prantsusmaa välisminister ja Pentagon võivad ükskõik kui kaua kinnitada ajakirjanikele ja nende kaudu kogu ühiskonnale, et Islamiriigi alistas Lääne koalitsioon, kuid see ei mõjuta kuidagi seda, et Damaskus taastas oma kontrolli suurema osa riigi territooriumi üle.

  52
 • New Yorgi bussiterminalis toimus plahvatus

  New Yorgi metroos Manhattanil Times Square´i lähedal plahvatas hommikuse tipptunni ajal inimese keha külge seotud torupomm, mis vigastas platvormil kahtlusalust ja veel üht inimest

  9