14:04 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Med on 7,4 miljardit

Maailma rahvaarv kasvas

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
41 0 0

Maailma rahvaarv kasvas 2016. aastal 7,4 miljardi inimeseni, teatas ÜRO neljapäeval.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. ÜRO rahvastikufond (UNFPA) avaldas Ammanis 2016. aasta ülemaailmse rahvastikuraporti.

Aruandest nähtub, et maailma rahvaarv kasvas tänavu 1,1 protsenti 7,433 miljardini mulluselt 7,349 miljardilt, edastas BNS.

UNFPA piirkondlik humanitaarkoordinaator Daniel Baker tõstis esile võimalikke probleeme, mis võivad kaasneda soolise ebavõrdsuse probleemiga tegelemata jätmise tõttu olukorras, kus alla poole maailma rahvastikust on alla 24 aasta vanused.

"Suutmatus tüdrukutesse investeerida ei ole midagi vähemat kui planeeritud vaesus. Kui me tüdrukutesse ei investeeri, planeerime vaesemat tulevikku," sõnas Baker.

Raport keskendus arengu edu või nurjumise indikaatorina 10-aastaste tüdrukute heaolule. Aruandest selgub, et 89 protsenti maailma 125 miljonist 10-aastasest elab arengumaades, kus tüdrukud seisavad silmitsi takistustega võrdsele haridusele, tervishoiule ja turvalisusele.

Raporti hinnangul on arengumaadel võimalik teenida või kaotada vähemalt 21 miljardit dollarit tänaste investeeringutega 10-aastaste tüdrukute tervisesse ja haridusse või nende tegemata jätmisega.

Tagid:
rahvastik, UNFPA, ÜRO, Amman

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  23
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11