07:52 22. Oktoober 2017
Tallinn0°C
Kuula otse
Vene välisminister Sergei Lavrov peab reedel Roomas läbirääkimisi USA välisministri John Kerryga

Lavrov ja Kerry räägivad Roomas Ukrainast ja Süüriast

© Sputnik / Эдуард Песов
Uudised
lühendatud link
8 0 0

Vene välisminister Sergei Lavrov peab reedel Roomas läbirääkimisi USA välisministri John Kerryga, edastas allikas Vene delegatsioonis, lisades, et arutusele tulevad Süüria ja Ukraina olukord.

TALLINN, 2. detsember — Sputnik. Lavrov ja Kerry viibivad reedel Roomas konverentsil "Vahemeremaad: Rooma dialoog". Vene välisminister saabus Itaalia pealinna neljapäeval, kus peab muu hulgas läbirääkimisi Itaalia ametivenna Paolo Gentiloniga.

"Reedel on ministril kavas kohtumine USA välisministriga," ütles allikas Roomas ajakirjanikele.

John Kerry ja Sergei Lavrov
© Sputnik / Эдуард Песов

Reede hommikul on Vene esidiplomaadil kavas külaskäik Vatikani, seejärel läbirääkimised Itaalia välisministriga ja osalemine konverentsil, mille kõrvalt leiab aset mitu kahepoolset kohtumist.
Muuhulgas oodatakse, et ta vestleb Kerryga Süüria ja Ukraina olukorrast ning pakilistest kahepoolse päevakorra küsimustest.

Vene asevälisminister Sergei Rjabkov ütles äsja, et Lavrov ja Kerry "arutavad kahtlemata põhjalikult Ukraina asju". See on muuhulgas seotud äsja toimunud Normandia neliku kohtumisega, märkis ta.
Süüria osas hakatakse otsima "kas või mingeid näitlikkegi skeeme, kuidas sealsest olukorrast välja tulla", sõnas Rjabkov.

Juttu tuleb Aleppo elanike julgeoleku tagamisest, nende evakueerimise võimalusest, lisaks sisside, terroristide hulga määramisega seotud küsimused". Ta ei välistanud, et tõstatatakse Aleppo elanikele humanitaarabi osutamise küsimus.

Rajbkov arvas ka, et jutuks tulevad ka Moskva-Washingtoni suhete küsimused, kuid ei väljendanud nende osas erilist indu. "Ma ei näe ministrite Vene-USA suhete teemalises vestluses Roomas alust mingiks pikaajaliseks ja sihipäraseks tulemuseks," lausus asevälisminister.

Samal teemal

Kerry ja Lavrov pidasid kahepoolseid kõnelusi
Lavrov ja Kerry arutasid Süüria, Ukraina ja Põhja-Korea olukorda
Lavrov ja Kerry rõhutasid vajadust kiiresti jätkata Süüria kõnelusi
Lavrov ja Kerry tervitavad Süüria vaherahu
Süüria lepe muudab USA Venemaa väikepartneriks
USA ja Venemaa saavutasid selguse Süüria relvarahu tees
Venemaa on valmis koostööks USA-ga võrdsetel alustel
Viljakas dialoog tähtsa partneriga
Tagid:
arutelu, kõnelused, visiit, konverents "Vahemeremaad: Rooma dialoog", Paolo Gentiloni, John Kerry, Sergei Lavrov, Ukraina, Süüria, Venemaa, USA, Rooma, Itaalia

Peamised teemad