12:32 24. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
Venemaa president Vladimir Putin

USA valitsuse ringhäälingukanal andis eetrisse ülekande Putini esinemisest

© Sputnik / Алексей Никольский
Uudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (104)
2310

USA valitsuskabineti ringhäälingukanal C-SPAN andis eetrisse pooletunnise saatelõigu Venemaa presidendi Vladimir Putini aastakõnest riigi föderaalkogu ees.

TALLINN, 2. detsember — Sputnik. C-SPAN edastab tavapraselt otseülekandeid USA Kongressist, riigi presidendi ja kõrgete ametiisikute kõnesid ja esinemisi ning ülekandeid ka Suurbritannia, Autraalia ja Kanada valitsustest, teatab RIA Novosti.

Salvestus Putini esinemisega anti eetrisse vahetult enne ülekannet presidendiks valitud Donald Trumpi valimismiitingult Ohios. Tavaliselt ilmub sellistel puhkudel ekraanile tiiter „Saade algab varsti".

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Григорий Сысоев

Telekanalid C-SPAN ja C-SPAN 2 on jälgitavad põhikanalite paketis ja C-SPAN 3 lisakanalite paketis kõigis USA kaabelvõrkudes. Telesaateid saab jälgida ka satelliittelevisiooni vahendusel. Kolme ringhäälingukanali saadete kogumahuks on enam kui seitse tuhat saatetundi aastas, igapäevaseks vaatajaskonnaks on ligikaudu 30 miljonit inimest. 

Putin esines oma aastakõnega föderaalkogule Kremlis 1. detsembril. President asetas pearõhu riigipoolsetele sotsiaalsetele kohustustele. Rahvusvahelisi teemasid puudutades pööras ta tähelepanu Venemaa ja USA ühisele vastutusele rahvusvahelise julgeoleku ja stabiilsuse tagamise eest, rõhutades vajadust taastada ja arendada suhteid Washingtoniga võrdsetel ja vastastikku kasulikel alustel.

Vene presidendi Vladimir Putini aastakõnest võib järeldada, et Venemaa välispoliitika jätkub senisel kursil, leiab riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

"Nii otse kui ridade vahelt, Venemaa on jätkamas kurssi oma mõju kasvatamisel maailmas ning eriti endises impeeriumi ruumis. Seda Vene "traditsioonilistele väärtustele" toetudes," kirjutas Mihkelson sotsiaalmeedias avaldatud lühikommentaaris.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (104)

Samal teemal

Mihkelson selgitas Putini seisukohti
Tagid:
valitsuse ringhäälingukanal, aastakõne, C-SPAN, Donald Trump, Vladimir Putin, USA

Peamised teemad