10:07 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Uudised
lühendatud link
83 0 0

Venemaa Föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) teatas, et paljastas ettevalmistatava küberrünnaku, mille peaeesmärgiks oli Venemaa rahandussüsteemi destabiliseerimine. Julgeolekutöötajate andmetel pidid ohvriteks saama suurimad pangad.

TALLINN, 2. detsember — Sputnik. Ametkonna andmetel pidid 5. detsembrile kavandatud küberrünnakuga kaasnema massiline SMS-sõnumite, sotsiaalvõrgustike postituste ja blogide teel provokatsiooniliste teadete levitamine Venemaa pangasüsteemi pankrotist ja litsentside äravõtmisest juhtivatelt pankadelt, teatas RIA Novosti.

"Aktsioon oli suunatud paarikümne Venemaa linna vastu," öeldakse FSB teates.

Julgeolekutöötajate andmetel asuvad küberrünnaku juhtimiskeskused Hollandis ja kuuluvad Ukraina ettevõttele "BlazingFast".

Venemaa keskpangale lähedalseisev allikas selgitas, et keskpank on ettevalmistatavatest küberrünnakutest teadlik ja koostöös FSB-ga tegeldakse ohu neutraliseerimisega.

"BlazingFasti" reageering

Ukraina ettevõttest, mis eriteenistuse vaatevälja sattus, kinnitati, et neil on Hollandis asuvaid kliente.

"Meie kliendid ongi enamuses välismaised. Meil on vähe Venemaal või Ukrainas asuvaid kliente," tetati "BlazingFastist".

"Kui te juba helistasite ja see informatsioon on juba kusagil ilmunud, siis hakkame me sellega kiiresti tegelema ja kogu seda lugu kontrollima," rääkis RIA Novostile ettevõtte esindaja.

Hoiupank töötab tavapäraselt

Venemaa Hoiupanga (v.k. — Сбербанк) pressiteenistusest teatati agentuurile RIA Novosti, et ettevõte töötab tavarežiimil. Panga esindajad keeldusid FSB teateid kommenteerimast.

Novembris toimusid Hoiupanga vastu DDoS rünnakud (DDoS rünnak (Distributed Denial Of Service Attack) on nn hajutatud teenusetõkestus, kui serverile, ruuterile või arvutivõrgule esitatakse tuhandetest või kümnetest tuhandetest arvutitest massiliselt sisutühje kajataotlusi ehk ping-päringuid). Tookord rünnati korraga viit Venemaa top-10-sse kuuluvat finantsasutust.

Suurima Venemaa panga juht German Greff teatas tookord, et see rünnak oli tuhat korda võimsam varemtoimunutest.

Hoiupangal õnnestus tuvastada, kus DDoS rünnakut koordineeriti. Selle täpset asukohta ettevõttes ei täpsustatud, märgiti vaid, et see puudutab "riikidevahelisi suhteid".

Eriteenistused on valmis küberrünnakuid tõrjuma

Antiterroriallüksuse "Alfa" veteranide rahvusvahelise assotsiatsiooni president Sergei Gontšarov arvab, et eriteenistused on võimelised küberrünnakuid tõrjuma. Ta märkis, et selliste rünnakutega ei seisa silmitsi mitte ainult Venemaa.

"Selline probleem on kõikides arenenud riikides," teatas Gontšarov agentuurile RIA Novosti.

Riigiduuma finantsturu komitee esimees, Regionaalsete pankade assotsiatsiooni president Anatoli Aksakov tegi ettepaneku moodustada riigis spetsiaalne institutsioon, mille pädevuses oleks rahandussüsteemi küberjulgeolek. Tema sõnul on saadikud valmis vastava seaduse vastu võtma.

Tagid:
DDoS rünnak, destabiliseerimine, rahandussüsteem, küberrünnak, Sergei Gontšarov, Alfa, Venemaa Hoiupank, BlazingFast, FSB, German Greff, Venemaa

Peamised teemad