02:00 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
5411

Maaeluminister Martin Repinski on Ida-Viru maakohtult saanud alaealisena kelmuse katse eest tingimisi vanglakaristuse - Repinski sõnul on tal juhtunu pärast siiralt kahju.

TALLINN, 2. detsember — Sputnik. ERR-i käsutuses oleva kohtuotsuse kohaselt mõistis Ida-Viru maakohus Repinski 2002. aasta 12. augustil lihtmenetluse kokkuleppega süüdi kelmuse katses ja karistas teda tingimisi kolme kuu pikkuse vangistusega üheaastase katseajaga, vahendas BNS.

Süüdistuse järgi avaldas 2001. aasta oktoobris toona veel 15-aastane Repinski ajalehes Infopress kuulutuse, milles kutsus inimesi annetama Kuremäe kloostrile rüvetatud haudade taastamiseks ja lisas kuulutusele oma isikliku arveldusarve Ühispangas.

Martin Repinski
riigikogu.ee/Erik Peinar

"Kuremäe klooster palub kõiki kristlasi annetada rüvetatud haudade taastamiseks. Arve number Ühispangas 10552400708000," kuulutas Repinski.

Kuigi annetusi Repinski arvele ei laekunud, käivitati juhtumis kriminaaluurimine, sest tegemist oli katsega saada võõrast vara pettuse teel.

Kuritegu jäi lõpule viimata Repinski tahtest sõltumatutel asjaoludel ehk kriminaaluurimise käivitamise tõttu, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Repinski tunnistas kohtus end talle esitatud süüdistuses täies mahus süüdi ning nõustus kriminaalasja lahendamisega lihtmenetluse kokkuleppega. 

"Mul on siiralt kahju, et mainitud juhtum pea 15 aastat tagasi toimus. Tegemist on väga isikliku ja raske teemaga, pean selle eest vabandama ja seda põhjalikumalt selgitama. Toona oli minu perel väga keeruline aeg, kus mõlemad vanemad olid oma töö põlevkivisektoris kaotanud. Nagu toona veel sadade peredega Ida-Virumaal juhtus," ütles ta.

Martin Repinski jätkab maaeluministrina
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Repinski sõnul tingis rahaliselt raske aeg selle, et vanematel polnud võimalik lastele talveriideidki osta ning sellest tingituna pani ta ajalehte kuulutuse annetuste kogumiseks Kuremäe kloostrile, kuid enda pangakonto numbri. "Väga rumal tegu, mille eest vabandan," kinnitas Repinski ERR-ile.

"Ükski annetus küll kohale ei jõudnud ning klooster pöördus igati õigustatult politsei poole asjaolude välja selgitamiseks. Kui kloostris teada saadi, et tegemist on lapse rumala teoga, soovisid nad avaldust tagasi võtta, kuid selleks oli juba liiga hilja," nentis ta.
Repinski sõnul oli toonane tegu tõeliselt rumal, kuid see ei muuda seda muidugi olematuks ja ta peab selle eest vabandama.

"Mis puudutab minu hilisemat suhtlust Kuremäe kloostriga, siis mul on väga hea meel, et olen saanud neid ettevõtjana aidata. Olen tänulik, et olen saanud oma nooruse rumalust veidigi heastada. Muide, Kuremäe iguumenja oli esimene inimene, kellele helistasin, et küsida nõu, kas võtan ministrikoha vastu. Ta andis mulle oma õnnistuse," ütles Repinski.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
kohtuotsus, vanglakaristus, petuskeem, konflikt, Kuremäe klooster, Maaeluministeerium, Martin Repinski, Eesti

Peamised teemad