00:41 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
Õppused (114)
13121

Kaitseliidu Põhja maakaitse ringkond korraldab laupäeval ja pühapäeval õppuse Põhjatäht 2016, mis keskendub olukorrale, kus Kaitseliit peab kiirkorras reageerima AS-is Tallinna Lennujaama ning politsei- ja piirivalveameti (PPA) abipalvele tagada lennujaama lähijulgeolek ja kaitse võimaliku vaenlase eest.

TALLINN, 3. detsember — Sputnik. Õppuse juhi, kolonelleitnant Toomas Väli sõnul on Põhjatäht kahepoolne õppus, mida Tallinna maleva Põhja üksikkompanii on traditsiooniliselt igal aastal hilissügisel korraldanud. 2015. aasta toimus see Koplis endise Balti manufaktuuri hoonetekompleksis. Sellel aastal on õppuse alaks Tallinna Lennart Meri rahvusvahelise lennujaama lähiümbrus.

"Loomulikult seab see teatud piirangud lahingutegevuse imiteerimisel, samas on ka vajalik teavitada lennureisijaid lennujaama ümber toimuva kohta," rääkis Väli.

Eesti sõdur õppustel
© Estonian Defence Forces http://pildid.mil.ee/

Peamine õppuse ala on Suur-Sõjamäe, Ülemiste City, Technopolis, Soodevahe, Rae raba ja Rae vallas Kangru küla ümbruses. Lennujaama territooriumile kaitseliitlased ei sisene ning õppus ei häiri lennujaama tavapärast töökorraldust. 

Paukpadruneid ja õppegranaate kasutatakse laupäeval kella 10-17 ja pühapäeval kella 8-17.00. Elanikke teavitatakse paukpadrunite ja imitatsioonivahendite kasutamisest täiendavalt meedia kaudu ja õppuse ajal tagatakse lisa-informeerimine Tallinna maleva tsiviil-militaarkoostöö üksuse teavitusautoga.

Õppus ei kujuta ohtu osavõtjatele ega elanikele ning on kooskõlastatud nii Tallinna linnavalitsuse, AS-i Tallinna Lennujaam, Rae valla kui ka siseministeeriumi haldusalas olevate struktuurüksustega. Õppuste alal hoonete sees on tegevus kooskõlastatud hoone valdajatega.

Kõik õppusel osalevad kaitseliitlased on vormis ja eraldusmärkidega. Kaitseliit püüab liiklust mitte takistada, kuid palub elanikel piirkonnas liikudes olla tähelepanelikud. Kaitseliit tänab kõiki koostööpartnereid vastutulelikkuse ja hea koostöö eest.

Kaitseminister Margus Tsahkna ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et sel nädalavahetusel leiab Eestis aset mitu pikalt ette planeeritud õppust. Nii võtab Läänemaal peetavast Kaitseliidu õppusest Orkaan osa ligi 900 vormikandjat, õppusest Põhjatäht võtab osa umbes 400 kaitseliitlast ning lisaks viivad Kaitseliit ja politsei läbi ühisõppuse Tallinnas Toompea piirkonnas.

Kaitseministri sõnul võtab seega sel nädalavahetusel peetavatest õppustes osa ligi 2000 kaitseliitlast ja kaitseväelast.

Eesti Sputnik kirjutas varem, et Tallinna lennuvälja lähedal toimuvad poolsõjaväelised õppused ka 30. ja 31. detsembril. Reedel, 30. detsembril sooritatakse õppeharjutusi kella 8.00-st 17.00-ni ja laupäeval kella 8.00-st kuni 20.00-ni.

Õppustel kasutatakse paukpadruneid ja õppegranaate, ligipääs aktiivse harjutustegevuse piirkonnale on suletud. Linnarahvalt palutakse mõistvat suhtumist politsei ja Kaitseliidu tegevusse.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
lennuala, õppused, Kaitseliit, Tallinna lennujaam, Toomas Väli, Läänemaa, Eesti, Tallinn

Peamised teemad