05:23 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Eesti president Kersti Kaljulaid

Kaljulaid ja Tsahkna külastasid sisekaitseõppusi

© Estonian Defence Forces
Uudised
lühendatud link
34 0 0

President Kersti Kaljulaid ütles õppusele Okas kogunenud reservväelastele, et reservüksuste 88-protsendine mehitamine vaid ööpäevase etteteatamise järel on väga hea ja tähelepanuväärne tulemus.

TALLINN, 3. detsember — Sputnik. "Meie kaitsevõime tugineb reservväelastele, kes peavad olema suutelised ühise üksusena tegutsema. See, et vaid ööpäevase etteteatamisega õnnestus mehitada 88 protsenti reservüksustest, on tähelepanuväärne," vahendas BNS presidendi sõnu.

"See on väga hea tulemus, mille eest tuleb tunnustada nii reservväelasi, aga ka nende peresid ja kõiki Eesti inimesi. Eraldi tänan ka tööandjaid ja ülikoole mõistva suhtumise eest, kui esmaspäeval mõni tudeng või töötaja on nädalavahetuse õppusest veel korralikult välja puhkamata," lisas president.

Kaljulaiu sõnul ei ole küll võimalik valida ajastut ega maailma, kus elame, ometi saab valida oma suhtumist. "Eesti julgeoleku kõige tähtsam võti peitub meie inimestes: vabas, enesekindlas, mõttekaaslastega kokkuhoidvas ja koostööd tegevas Eesti inimeses," ütles Kaljulaid.

"Kui sa tead, kes seisab sinu kõrval, siis ei ole oluline, kes on sinu vastas. Ja praegune lisaõppekogunemine, aga ka samal ajal toimuvad teised kaitseväe ja kaitseliidu õppused, kinnitavad, et meie heidutus on tõeline, mitte näiv. Meil on reaalsed üksused, mitte paberarmee," arvas riigipea.

Lisaks väisas Kaljulaid Ülemistel toimunud Kaitseliidu õppust Põhjatäht, mida korraldab nädalavahetusel Kaitseliidu Põhja maakaitseringkond. Põhjatäht keskendub olukorrale, kus Kaitseliit peab kiirkorras reageerima Tallinna lennujaama ning politsei- ja piirivalveameti abipalvele tagada lennujaama lähijulgeolek ja kaitse võimaliku vaenlase eest.

Kaitseminister on samuti rahul

Kaitseminister Margus Tsahkna sõnul on lisaõppekogunemisele kutsutud reservüksused praeguseks mehitatud ja võitlusvõimelised, mis on järjekordne kinnitus Eesti reservarmee süsteemi heast toimimisest. 

"Sain täna hommikul kaitseväelastelt ettekande, et kõik reservist teenistusse kutsutud üksused on mehitatud ettenähtud mahus ja saavutanud lahinguvalmiduse. Lisaõppekogunemisele kutsutud üksuste ametikohtadest on täidetud 88 protsenti," ütles Tsahkna. "Seega võin kinnitada, et Eesti riigikaitse käsuahel alates vabariigi valitsusest kuni reservväelaseni toimib tõhusalt. Käimasolev õppekogunemine on kaitseväe edulugu."

Eesti sõdur õppustel
© Estonian Defence Forces http://pildid.mil.ee/

Tsahkna sõnul tugineb realistlik ja toimiv reservarmee süsteem motiveeritud reservväelastel. "Tänan kõiki kaitseväelasi ja kaitseliitlasi, kes vaatamata lühikesele etteteatamisele olid valmis andma oma panuse riigikaitse heaks," ütles Tsahkna. "Just reservväelaste teadlikkusel ja motivatsioonil olla valmis igal hetkel kaitsma Eestit põhinebki meie toimiv riigikaitse."

Valitsus otsustas neljapäeval oma korraldusega reservväelaste lisaõppekogunemise 2.-5. detsembrini. Kaitsevägi kutsus õppusele Okas Kaitseliidu Võrumaa maleva formeeritava 433. lahingukompanii ning 2014. aastal pärast Kevadtormi reservi arvatud 10. Staabi- ja sidepataljoni staabikompanii.

Sel aastal kehtima hakanud riigikaitseseadus kaasajastab Eesti riigikaitse põhimõtteid ning annab võimaluse reservväelased 24 tunni jooksul kokku kutsuda.

Tagid:
reservväelased, sisejulgeolek, õppused, Põhjatäht, Okas, Kersti Kaljulaid, Margus Tsahkna, Eesti

Peamised teemad