13:34 17. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Kultuuriminister Indrek Saar

Emor: elanikud tunnustavad uues ametis Anvelti, Saart ja Ratast

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
2010

Elanike arvates sobivad uutest ministritest kõige paremini oma ametisse siseminister Andres Anvelt, kultuuriminister Indrek Saar ja valitsusjuht Jüri Ratas, samas ligi pooled leidsid, et maaeluminister Martin Repinski ei sobi sellele ametikohale.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Eesti turundusuuringute ja konsultatsioonide pakkuja Kantar Emor viis Eesti elanike seas läbi veebiuuringu, kus iga ministri nime kohta pidi märkima, kas see inimene sobib oma ametisse või ei. Elanike antud sobivuse hinnangute aluseks olid antud isiku üldine tuntus, kompetentsuse kuvand ja tema teadaolevad seosed ministeeriumi valitsemisalaga, vahendas BNS.

„Sobivuse edetabelit juhivad siseminister Andres Anvelt ja kultuuriminister Indrek Saar, keda pidas pädevaks vastavalt 70 ja 66 protsenti vastanuist. Mõlemad on tuntud isikud, kes on pikemat aega töötanud oma ministeeriumi valitsemisala ettevõtete juhtidena ning selle tõttu omavad ka vastava valdkonna kompetentsuskuvandit," sõnas Emori uuringuekspert Aivar Voog. „Kolmandaks asetunud peaminister Jüri Ratast pidas sobilikuks oma ametisse 63 protsenti Eesti elanikest."

Välisministrit Sven Mikserit pidas sobivaks 60, haridusministrit Mailis Repsi 59, tervise- ja tööministrit Jevgeni Ossinovskit 57, keskkonnaministrit Marko Pomerantsi 57, justiitsministrit Urmas Reinsalut 53, majandusministrit Kadri Simsonit 50, ettevõtlus- ja majandusarenguministrit Urve Palo 48, rahandusministrit Sven Sesterit 45, sotsiaalkaitseministrit Kaia Iva 33, kaitseministrit Margus Tsahknat 29, riigihaldusministrit Mihhail Korbi 22 ja maaeluministrit Martin Repinskit 15 protsenti vastanutest.

"Mittesobivateks hinnati ministreid, kes on paljude jaoks tundmatud nagu sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ja riigihaldusminister Mihhail Korb, või isikuid, kellel puudub tuntav seos oma valdkonnaga — näiteks arvas 31 protsenti vastajaist, et Margus Tsahkna ei sobi kaitseministriks. Suureks erandiks on siin maaeluminister Martin Repinski, kes on viimaste nädalate jooksul saanud väga tuntuks, kuid seda tänu skandaalsetele asjaoludele, mida ei peeta üldsegi sobilikuks ühele ministrile. Repinskit hindas sobimatuks 48 protsenti vastanuist," rääkis Voog.

Riigihaldusministrit Mihhail Korbi ei pidanud oma ametis sobivaks 25 protsenti vastanutest. Järgnesid Ossinovski 21, Palo 19, Reps 17, Sester 16, Simson 15, Mikser ja Reinsalu 12, Pomerants 11, Ratas 10, Saar ja Iva seitsme ning Anvelt kuue protsendiga.

Uuringu viidi läbi veebiintervjuudena ning kokku küsitleti 25. novembrist kuni 1. detsembrini 907 alalist elanikku vanuses 15-74 aastat.

Tagid:
tunnustamine, usaldus, uuring, edetabel, Emor, Aivar Voog, Martin Repinski, ministrid, Andres Anvelt, Indrek Saar, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad