14:52 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
4520

Carlsberg Grupi presidendi Cees 't Harti ja Olvi plc juhatuse esimehe Lasse Ahola sõnul võivad uue koalitsiooni plaanitud alkoholiaktsiisi tõusud mõjuda halvasti ettevõtete Eesti investeeringutele ja lisaks kahjustada Eesti mainet investorite silmis.

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. "Meie ettevõtted on Eestis kõvasti investeerinud," kirjutavad nad pöördumises peaminister Jüri Ratasele, tundes muret, et viimatistel arengutel seoses õlleaktsiisi tõstmisega on väga negatiivsed mõjud tehtud investeeringutele, ettevõtete töötajaskonnale ja tervikuna kogu Eesti majandusele, vahendas BNS. 

"Siiani on Eesti investorite jaoks tuntud oma stabiilse ärikeskkonna poolest," märgivad ettevõtete juhid.

"Seetõttu on kurb kuulda, et uus valitsus plaanib tõsta õlle ja siidri aktsiise järgmise 14 kuu jooksul rohkem kui kaks korda," kirjutavad nad. 

Siiani on riigikogu kiitnud heaks seadused, millega on kehtestatud 10-protsendine aktsiistõus kuni aastani 2020." Seegi on juba väljakutse, kuid tööstus on teinud oma investeerimisotsused eeldusel, et Eesti riik käitub vastuvõetud seaduste kohaselt," märgivad Hart ja Ahola.

"Kuigi me mõistame riigieelarve kasvatamise vajadust kavandatavate reformide läbiviimiseks, on antud ettepanek äärmiselt tasakaalustamata," kirjutavad nad. 

"Me usume, et praguses globaalse konkurentsi olukorras on äärmiselt oluline tagada seaduskindlus investeeringute planeerimiseks ja ellu viimiseks," märgivad, lisades, et antud aktsiisitõusu muudatused panevad ettevõtteid tõsiselt kaaluma juba tehtud ja kavandatavaid investeeringuid Eestis.

Ettevõtete juhid soovivad Ratasega ka personaalselt kohtuda ja olukorra tõsidust arutada. Eestis kuulub Carlsbergi kontserni Saku õlletehas. Olvi kontserni kuulub Eestis joogitootja A. Le Coq.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)

Samal teemal

Suurpered pole rahul kavandatava auto- ja magusamaksuga
Ossinovski plaanib kehtestada suhkrumaksu
Joogitootja tõmbab aktsiisitõusu tõttu investeeringuid koomale
Tagid:
alkoholiaktsiis, ärikeskkond, õlu, investeering, tootmine, Olvi plc, Carlsberg Grupp, Lasse Ahola, Cees 't Hart, Eesti

Peamised teemad