08:43 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
6320

Reformierakondlasest riigikogu liikme Jürgen Ligi hinnangul ei ole uue valitsuse kava autodele registreerimisel täiendav lõiv kehtestada mõistlik, kuna see pole kuidagi seotud keskkonnahoiuga, mille võimuliit lõivu põhjendusena esiplaanile seab.

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. "See automaks on ikka üks lõbus asi. Jutt on keskkonnahoiust, aga maksustatakse registreerimistoimingut. Kui too on nii kõva süsinikdioksiidi emitent, võiks lihtsalt registreerimise lõpetada. Lõpetataksegi tihti ja liikluskindlustajad on põhjusega närvis," kirjutas Ligi sotsiaalmeedias, vahendas BNS.

Endise rahandusministri sõnul lendab kogu riskiarvestus vastu taevast, kui omanikud ja kasutajad ei lange kokku. "Kasutatud autode hinnas on mõnisada eurot kõva kopik[as]. Kuna IRL kirjutas valimisprogrammi, et automaksu ei kehtestata, nimetavad nad seda nüüd lõivuks. Astmeline keskkonnakaitseline tasu registritoimingu eest, mitte automaks, onju," märkis Ligi.

Riik hakkab sõidukite registreerimistasu koguma võimalusel süsinikdioksiidi heitmenäitajatelt, samas kui vanematelt autodelt arvestab riik tasu mootori võimsuse baasil. Mootorsõidukite registreerimise tasu tuleb kõikidele sõidukitele, välja arvatud enam kui 3500 kilogrammise massiga veokid, bussid ja traktorid.

Seda hakkab riik arvestama riigilõivu diferentseerides ning see puudutab kõiki registreerimisi ja ka omanikuvahetusi. Baasmäär on esmaregistreerimise puhul 130 eurot, millele lisandub heitme- või võimsuspõhine lisatasu. Ümberregistreerimise puhul on põhisumma kas 48 või 61 eurot olenevalt sellest, kas toiming tehakse veebis või maanteeameti büroos.

Kui autod viiakse mõnda teise Euroopa Liidu (EL) liikmesriiki, siis võib Eesti olla osaliselt kohustatud tagastama süsinikdioksiidi eest makstud kõrgemat komponenti. Samuti saab lõivu tagasi taotleda sõiduki lammutamisel.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)

Samal teemal

Suurpered pole rahul kavandatava auto- ja magusamaksuga
Autode maksustamisest oodatakse 35 miljonit lisatulu
Reformierakond taunib uue koalitsiooni maksumuudatusi
Inimesed ei kipu maksumuudatuste tulutoovasse mõjusse uskuma
Tagid:
registreerimistasu, kaitse, automaks, keskkond, Reformierakond, Riigikogu, Jürgen Ligi, Eesti

Peamised teemad