11:01 20. Jaanuar 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
USA ei saanud maailma liidri rolliga hakkama

USA ei saanud pärast NSV Liidu lagunemist maailma liidri rolliga hakkama

© Sputnik / Алексей Филиппов
Uudised
lühendatud link
Veerand sajandit ilma NSV Liiduta (21)
4620

8. detsembril 1991 allkirjastati Valgevenes Belovežjes kokkulepe NSV Liidu lagunemise ja Sõltumatute Riikide Ühenduse (SRÜ) loomise kohta

TALLINN, 8. detsembril — Sputnik. Vastavalt Sputnik.Arvamused küsitluse andmetele leiab enamus Saksamaa (69%), Prantsusmaa (55%) ja Itaalia (51%) elanikest, et USA ei ole pärast seda, kui ta NSV Liidu lagunemise järel 1991. aastal ainsaks üliriigiks jäi maailma liidri rolliga hakkama saanud. Küsitluse viisa läbi uuringufirma Ifop infoagentuurile ja raadiole Sputnik.

Küsimusele "Kas USA on pärast NSV Liidu lagunemist maailma liidri rolliga hakkama saanud", vastas kõigest 24% sakslastest, 35% pantslastest ja 42% itaallastest, et USA sai selle rolliga hakkama. Vastata ei osanud 10% prantslasest ning 7% sakslastest ja itaallastest.

8. detsembril 1991 allkirjastati Valgevenes Belovežjes kokkulepe NSV Liidu lagunemise ja Sõltumatute Riikide Ühenduse (SRÜ) loomise kohta. Sellel päeval kirjutasid Belovežje ürgmetsas asuvas Valgevene valitsuse Viskulja residentsis Valgevene, Venemaa Föderatsiooni ja Ukraina juhid alla kokkuleppele Sõltumatute Riikide Ühenduse (SRÜ) moodustamisest.

Kas USA on pärast NSV Liidu lagunemist maailma liidri rolliga hakkama saanud?
© Sputnik /
Kas USA on pärast NSV Liidu lagunemist maailma liidri rolliga hakkama saanud?

Küsitluse viis läbi Prantsusmaa vanim avaliku arvamuse uurimise firma Ifop 2016. aasta juulikuus. Küsitluses osales 3006 respondenti vanuses üle 18 aasta Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Itaaliast. Valim esindab elanikkonda soo, vanuse ja elukoha asukoha järgi. Andmete valimi maksimaalne viga riigi kohta tervikuna on +/- 3,1% usalduse tõenäosuse 95% juures.

Õiend Sputnik.Arvamused projekti kohta
Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitati jaanuaris 2015. Projekti partneriteks on tuntud avaliku arvamuse uuringufirmad Populus, Ifop ja Forsa. Sputnik.Arvamused projekti raames viiakse Euroopa riikides ja USA-s regulaarselt läbi avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega:
http://sputniknews.com/trend/sputnik_polls_2016/

Teema:
Veerand sajandit ilma NSV Liiduta (21)
Tagid:
liidriroll, SRÜ, NSVL, USA

Peamised teemad