01:26 24. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Riigikogu täiendas välismaalasele sissesõidukeelu kehtestamise aluseid

Riigikogu täiendas välismaalasele sissesõidukeelu kehtestamise aluseid

Sputnik / Sergey Melkonov
Uudised
lühendatud link
4720

Riigikogu kiitis neljapäevasel istungil 90 poolthäälega heaks väljasõidukohustuse ja sissesõidukeelu seaduse muutmise seaduse.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Väliskomisjoni algatatud väljasõidukohustuse ja sissesõidukeelu seaduse muutmise seaduse eesmärgiks on täiendada ja täpsustada välismaalasele sissesõidukeelu kehtestamise õiguslikke aluseid niiviisi, et need vastaksid rahvusvahelisele julgeolekuolukorrale, arvestaksid julgeolekuasutuste ohuhinnanguid ning looksid reaalse ja otsese seose sissesõidukeeldude praktika ja ohuhinnangute vahel, teatas riigikogu pressiteenistus.

Ühtekokku tehti seadusesse seitse muudatust. Ühe seadusemuudatuse tulemusena võidakse edaspidi välismaalase suhtes sissesõidukeeldu kohaldada, kui välismaalase Eestis viibimine võib ohustada Eesti Vabariigi, teise Euroopa Liidu liikmesriigi, Schengeni konventsiooni liikmesriigi või Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni liikmesriigi julgeolekut, avalikku korda või teiste isikute tervist.

Samuti võidakse välismaalase suhtes sissesõidukeeldu kohaldada, kui on andmeid või põhjendatult alust arvata, et välismaalane on osalenud või aidanud kaasa välisriigis toimunud inimõiguste rikkumisele, mis on endaga kaasa toonud isiku surma, raske tervisekahjustuse, tema alusetu süüdimõistmise kuriteos poliitilistel motiividel või muu raske tagajärje.

Detsembri 2015.a. seisuga on Eestisse sissesõidukeeld kehtestatud ligi 3200-le välismaalasele, kõige rohkem on mustas nimekirjas Venemaa kodanikke.

Tagid:
väljasõidukohustus, sissesõit, sissesõidukeeld, NATO, Riigikogu, välismaalane, Schengen, Eesti, EL

Peamised teemad