12:14 22. August 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
President Kersti Kaljulaid kohtumisel Prantsusmaa riigipea Francois Hollande’iga

Kaljulaid: Eesti ja Prantsusmaa loovad koos turvalisust

© AP Photo / Michel Euler
Uudised
lühendatud link
4610

President Kersti Kaljulaid kinnitas kolmapäevasel kohtumisel Prantsusmaa riigipea Francois Hollande’iga, et Eesti ja Prantsusmaa loovad koos turvalisust.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Kohtumisel keskenduti Euroopa Liidu tulevikule ja rollile maailmapoliitikas, julgeolekuküsimustele ning arutati küberturvalisuse ja e-riigi võimalusi.

„Prantsusmaa on Eesti jaoks väga oluline liitlane. Me loome üheskoos turvalisust. Meie sõdurite saapad astuvad kõrvuti Malis ning varem Kesk-Aafrika Vabariigis ja Atalanta piraaditõrjemissioonil. Prantslased panustavad suures ulatuses ka järgmisel aastal meile saabuvasse NATO pataljoni," ütles president Kaljulaid kohtumise järgselt.

Kohtumisel arutati regiooni julgeolekuküsimusi ning toonitati Minski lepete täitmise olulisust. Riigipead arutasid kohtumisel ka Euroopa Liidu tulevikku ning ühenduse rolli maailmas ning Atlandi-ülestes suhetes, edastas BNS

„Euroliidu ühtsuse säilitamine on oluline nii Eesti kui Prantsusmaa jaoks. Euroopa Liit on tugev siis, kui ta on ühtne ja keskendub neile olulistele küsimustele, mille täitmisega liikmesriigid üksi hakkama ei saa. On selleks siis migratsioonikriis, keskkonnaküsimused või energiajulgeolek. See, millega iga riik üksi paremini hakkama saab, peakski olema iga riigi enda korraldada," rääkis riigipea.

Lisaks tundis Prantsusmaa riigipea huvi Eesti edusammude vastu e-riigi arendamisel ja küberturvalisuse valdkonnas.

President Kaljulaid osales kolmapäeval ka avatud valitsemise partnerluse tippkohtumisel, kus tutvustas oma sõnavõtus e-Eesti edulugu. „Kui me aastatuhande vahetuse paiku asusime oma e-riiki looma, siis me lihtsalt ei digitaliseerinud olemasolevaid protsesse, vaid suutsime hakata hoopis teistpidi mõtlema — me asetasime protsesside keskmesse inimesed ja ettevõtted. Ilma selleta ei oleks ka sellist e-Eestit nagu täna," ütles president Kaljulaid.

Lisaks osales president ka Euroopa julgeolekule keskenduval ümarlaual Prantsusmaa Rahvusvaheliste Suhete Instituudis.

Tagid:
president, François Hollande, Kersti Kaljulaid, Eesti, Prantsusmaa

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  3
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  19
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  7