05:18 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar

Õiguskomisjon arutab peaprokuröriga Savisaare toimiku sisu lekkimist

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
4320

Õiguskomisjon kaalub ka justiitsministrile sisejuurdluse algatamiseks ettepaneku tegemist.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Riigikogu õiguskomisjon kutsub esmaspäevasele istungile riigi peaprokuröri Lavly Perlingu, et arutada temaga kriminaalmenetluse raames kogutud piiratud juurdepääsuga andmete lekkimist meediasse ning õiglase kohtupidamise tagamist.

"Ajakirjandusse levib kummalist materjali, mis võib takistada ausat kohtupidamist," ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid neljapäeval BNS-ile, viidates Postimehes avaldatud Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare, teiste linnajuhtide ja ärimeeste süüdistusmaterjalide lekkimisele. "Õiguskomisjon kaalub ka justiitsministrile sisejuurdluse algatamiseks ettepaneku tegemist."

Postimehe toimetus on kinnitanud, et riigiprokuratuurist Edgar Savisaare kriminaalasja toimik ei lekkinud.

"Riigi peaprokurör võiks õiguskomisjonis anda täpsemalt aru, et mis toimub. Et kes siis lekke taga on ja mis motiividel ja kuidas tagatakse aus kohtupidamine, kas oleks vaja seadusemuudatusi," sõnas Karialid. "Täna me kindlasti ei võta hoiakut, et lekitaja on prokuratuur. Aga selgust on igal juhul vaja. Kas kaitsjad või mõni süüdistatav on materjalid lekitanud — kelle huvides see segadus on ja kuidas saaks tulevikus selliseid olukordi vältida."

Karilaiu sõnul kaalub komisjon, kas teha justiitsministrile ettepanek alustada sisejuurdlust, sest see võiks tuua asjas selgust. "Avalik huvi on selle protsessi vastu kõrge ja kahtlemata on avalik huvi ka see, et kohtupidamine oleks aus, õiglane ja läbipaistev. Kas toimikumaterjalide valikuline lekitamine teenib vaid ajakirjanduse huve või võib olla veel kellegi huvides — selline arutelu komisjonis tuleb," rääkis ta.

Perlingu õiguskomisjoni istungile kutsumisega nõustusid keskerakondlasest Karilaiu sõnul kõigi fraktsioonide esindajad.

Karilaid tõdes, et komisjon võiks kutsuda istungile ka advokaate, kuid neil pole kohustust tulla.

Tagid:
Postimees, prokuratuur, Riigikogu, Lavly Perling, Edgar Savisaar, Jaanus Karilaid

Peamised teemad