14:58 20. Jaanuar 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
EL kõrvaldas takistuse viisavabaduselt Ukraina ja Gruusiaga

Ukraina ja Gruusia kodanikud saavad reisida EL-i viisavabalt

© Sputnik / Александр Имедашвили
Uudised
lühendatud link
14011

Euroopa Liidu läbirääkijad teatasid neljapäeval, et suutsid lahendada sisetüli, mis põhjustas viivituse Ukraina ja Gruusia kodanikele viisavabaduse andmises.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Immigratsiooni- ja terrorismihirmus saavutatud kompromiss annab Euroopa Komisjonile ja liikmesriikidele võimaluse vajaduse korral kiiresti viisanõue taastada.

Euroopa Parlamendi ja liikmesriikide kokkulepe "lihtsustab kahe viisavabastusettepaneku — Gruusia ja Ukraina oma — vaagimist", ütles parlamendiliige Agustín Díaz de Mera.

Tulevikus EL-iga liituda lootvad Ukraina ja Gruusia peavad viisavabadust oluliseks teetähiseks, kuid Venemaa suhtub sellesse vaenu ja umbusuga, vahendas BNS.

Gruusias elab ligi viis miljonit inimest, Ukrainas aga üle 44 miljoni.

Viisanõudest loobumise otsuse peavad ametlikult heaks kiitma EL-i liikmesriigid ja europarlament.

Saavutatud kokkulepe lubab viisarežiimi taastada, kui plahvatuslikult peaksid kasvama EL-i mitte kuuluvate riikide nagu Ukraina või Gruusia kodanike katsed jääda ühenduse liikmesriikidesse lubatust pikemaks ajaks. Viisavabadusest on võimalik loobuda ka neist riikidest lähtuva julgeolekuohu korral.

Tagid:
viisavabadus, Gruusia, Ukraina, EL

Peamised teemad

 • Prantsuse president Emmanuel Macron

  Prantsuse president Emmanuel Macron teatas riigi sõjaväelastele plaanist moderniseerida oma viieaastase valitsemisaja jooksul riigi tuumajõudude kaks põhiliiki

  4
 • Maailm tähistab USA president Donald Trumpi valitsemise esimest aastapäeva

  2017. aasta 20. jaanuaril andis Washingtonis ametivande vabariiklaste ridades USA riigipeaks valitud Donald Trump ning sai seeläbi Ameerika Ühendriikide 45. presidendiks

  44
 • EL ja Eesti lipud

  Kõik liikmesriigid, nende seas Eesti, peavad Euroopa Liidu eelarvesse rohkem panustama, ütles president Kersti Kaljulaid neljapäeval kohtumisel Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga.

  13