16:53 18. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Uudised
lühendatud link
47 0 0

Valitsus otsustas jätta seni kehtinuga võrreldes piiratuna alles ühiste tuludeklaratsioonide esitamise võimaluse ja võimaldada abikaasadel teatud tulumaksusoodustusi ka edaspidi ühiselt deklareerida.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Seoses otsusega säilitada ühisdeklaratsioonide esitamise võimalus, muutuvad selle esitamise tingimused. Ühine mahaarvamise õigus säilib eluasemelaenu intressidele, koolituskuludele ja täiendavale maksuvabale tulule laste eest, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Riigipoolse maksutagastuse, sealhulgas abikaasa kulude eest, saavad need inimesed, kes on teeninud aasta jooksul tulu, millest saab mahaarvamisi teha. Kui inimene ise ei ole aasta jooksul tulu teeninud, siis 500-eurost maksuvaba tulu ta oma abikaasale üle anda ei saa.

Lisaks tehti täiendav otsus seoses maagaasi aktsiisi tõusuga — kuna suure lisandväärtusega tööstusharud on valitsuse jaoks prioriteetsed, otsitakse võimalusi tööstuse konkurentsivõime säilitamiseks kevadel, kui algab riigi eelarvestrateegia koostamine.

Tagid:
ühisdeklaratsioon, maksud, valitsus

Peamised teemad