13:23 20. Veebruar 2018
Tallinn-7°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Politsei juhib tähelepanu korruptsiooni kahjulikele mõjudele

© Фото: janeb13
Uudised
lühendatud link
53 0 0

Reedel on rahvusvaheline korruptsioonivastane päev ning sel puhul korraldab keskkriminaalpolitsei koos partneritega debati, et juhtida inimeste tähelepanu korruptsiooni kahjulikele mõjudele kogu ühiskonnale.

9. detsember — Sputnik. Avalikus debatis Tallinnas Viru Keskuse Rahva Raamatu kaupluses vestlevad sel teemal riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler, kaitsepolitsei büroo juht Meelis Ratassepp, ettevõtja Karli Lambot ja Eesti Raudtee esindaja Taavi Saat. Arutelu veab MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Asso Prii. Keskkriminaalpolitsei ootab kõiki huvilisi debatti kuulama kell 11.

Pärast debatti annab ühing Korruptsioonivaba Eesti esmakordselt üle tunnustuse, et tõsta esile tegu, mis on aidanud kaasa korruptsiooni vastu võitlemisele ning edendanud ja toonud kaasa uuendusi selle ennetuses, vahendas BNS.

Eestis on korruptsiooni tase võrreldes teiste Euroopa riikidega madal, kuid sellegi poolest tuleb näha vaeva, et suurtes ettevõtetes, omavalitsustes ning avalikus sektoris laiemalt juhtimist ja teenuste osutamist läbipaistvamaks ning ausamaks muuta.

„Korruptiivne käitumine õõnestab inimeste turvatunnet, nõrgestab riigi majandust ning julgeolekut tervikuna. Tehinguid sõlmitakse mitte avalikke huvisid arvestades vaid enda kasumist lähtuvalt. Seeläbi aga kannatab aus konkurents, teenuse tarbija ning nagu alati, on kaotajaks inimene. Mida rohkem inimesi korruptsioonile ei ütleb, seda tulemuslikum on selle vastane võitlus ja suurem võimalus kahjusid ära hoida," märkis ürituse üks korraldajatest, korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler.

Tagid:
debatt, korruptsioonivastane, korruptsioon, rahvusvaheline, Ühing Korruptsioonivaba Eesti, politsei, Asso Prii, Mati Ombler, Steven-Hristo Evestus, maailm, Eesti

Peamised teemad