21:42 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Algavad Toidupanga jõulukuised toidukogumispäevad

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
12 0 0

Reedel ja laupäeval toimuvad üle Eesti toidupankade jõulukuised toidukogumispäevad.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Kampaaniaga on seekord liitunud 45 kauplust üle Eesti: 14 Selverit, 10 Rimit, seitse Prismat, kuus Maksimarketit, kuus Konsumit ning esmakordselt osalevad üks Maxima ja Stockmanni toidupood, vahendas BNS.

Igapäevaselt teeb Toidupank koostööd firmadega, et päästa kaubandusest ja tootmisest see toit, mida mingil põhjusel müüa ei ole võimalik ning jagab selle abivajajatele. Toidukogumispäevad on üle-eestiline toidupankade heategevusaktsioon, mis annab just eraisikutele võimaluse aidata kohalikke puuduses elavaid peresid. Tänavu toimuvad toidukogumispäevad juba seitsmendat aastat järjest.

Punastes põlledes Toidupanga vabatahtlikud jagavad toidukogumispäevade ajal kauplusekülastajatele infot ning võtavad vastu kohalike puuduses elavate perede tarbeks ostetud toidukaupa. Kauplustes tegutsetakse ajavahemikus kell 12-19.

Annetustena on oodatud kaua säiliv ehk „parim enne" tüüpi toidukaup, näiteks konservid, toiduõli, purgisupid, kuivained, hommikusöögihelbed, pudrumaterjal. Ka moosid, mahlad, pähklid, rosinad ning tervislikud maiustused on oodatud.

Sel korral on üle 900 vabatahtliku osalemas üle Eesti, nendest ligi 450 inimest Tallinnas ja Harjumaal. Taas on appi tulnud ka erinevaid ettevõtteid ja organisatsioone, kes on registreerinud ennast osalema toidukogumispäevadel gruppidena.

Kõik, kes soovivad toidupankade tööle kaasa aidata, kuid ei saa osaleda toidukogumisaktsioonis, on oodatud seda tööd püsivalt toetama. Annetada on võimalik annetuskeskkonna armastanaidata.ee kaudu või helistades regulaarselt Eesti Toidupanga annetustelefonidele: numbrile 900 9005 helistades annetab helistaja kaks eurot ning numbrile 900 9010 helistades kaheksa eurot.

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi ja Swedbanki poolt selleks, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu.

Toidupangad võtavad kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaega ületavaid või defektsed tooteid, komplekteerivad vabatahtlike abiga toiduabikastid ja jagavad need laiali puudustkannatavatele peredele, aidates nõnda kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas ning jagades toitu neile, kel on sellest puudus.

Tagid:
annetused, üle-eestiline, vabatahtlik, toidukogumispäevad, kauplused, Eesti Toidupank, Eesti

Peamised teemad