21:25 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Pensionide kojukanne läheb kallimaks

© Sputnik / Алексей Мальгавко
Uudised
lühendatud link
4011

Sotsiaalkindlustusameti ja töötukassa ühishanke riiklike pensionide, toetuste ja hüvitiste kojukande teenuse osutamiseks võitis Omniva ja seoses sellega muutub uuest aastast kojukande hind ja väljamakse kuupäev.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Riiklike pensionide ja sotsiaaltoetuste ühe kojukande hind on järgmise aasta 1. jaanuarist 6,60 eurot, teatas sotsiaalkindlustusameti pressiesindaja reedel BNS-ile. Muutub ka pensionide, toetuste ja hüvitiste kojutoomise kuupäev — uus väljamakse periood on 5.-12. kuupäevani. Inimestele, kellel väljamaksu kuupäev muutub, teatab uue kuupäeva Omniva, teatas Sotsiaalkindlustusamet pressiteate vahendusel.

Sotsiaalkindlustusameti finantsjuhi Margus Pärna sõnul puudutab muudatus neid pensioni, toetuse või hüvitise saajaid, kes tellivad raha kojutoomise oma kulul. „Neid inimesi on küll aasta-aastalt jäänud vähemaks, sest enamus meie klientidest saavad rahad pangakontole. Neid, kes raha koju tellivad on ligikaudu 6000," ütles Pärn.

Viimasel kahel aastal oli teenuse hind 5,25 eurot ja väljamakseperiood 5.-15. kuupäevani. Pärna sõnul ei ole ükski hinnatõus, ükskõik kui suur või väike see on, kliendile kunagi meeldiv uudis. „Üks soovitus on lasta hüvitised kanda pangakontodele, sellisel juhul ei pea saaja midagi maksma," sõnas ta.

Liikumistakistusega inimestele või neile, kes elavad hajaasustusalal ja kellele pangateenus on raskesti kättesaadav, viiakse pensionid, toetused ja hüvitised koju tasuta ka uuel aastal. Taotluse vorm on kättesaadav sotsiaalkindlustusameti koduleheküljel.

Uus kojukande teenuse leping jõustub 1. jaanuaril ja kehtib kaks aastat.

Tagid:
väljamakse, tingimused, kojukanne, leping, hüvitis, toetus, pension, Omniva, Sotsiaalkindlustusamet, Töötukassa, Margus Pärn, Eesti

Peamised teemad