16:29 20. Juuni 2018
Kuula otse
 • USD1.1534
 • RUB73.8050
Antidopingu keskus, illustratiivne foto

Enamus eurooplastest ja ameeriklastest on "arsti näidustustel" dopingu vastu - küsitlus

© Sputnik / Валерий Мельников
Uudised
lühendatud link
3340

Euroopa riikides ja USA-s läbi viidud avaliku arvamuse küsitluse tulemused näitasid elanikkonna suhtumist niinimetatud lubatud dopingusse.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Enamik Euroopa riikide ja USA elanikest olid vastu sportlaste "meditsiinilistel näidustustel" dopinguainete lubamisele, selgub agentuuri Sputnik tellimusel tehtud avaliku arvamuse uuringu tulemustest. "Lubatud dopingu" vastu oli 66% Poola, pool Itaalia ja Saksamaa elanikest, samuti 48% prantslastest.

USA-s osutus sellise poliitika vastasteks 45% vastanutest, Hispaanias 41%, Suurbritannias aga vaid 38%. Dopingu kasutamise lubamist kõikidele sportlastele, et osasid nendest mitte ebavõrdsesse olukorda panna, pakkus viiendik küsitletutest. Kõige rohkem oli selle idee pooldajaid Ühendkuningriigis (22%), Hispaanias ja Saksamaal (19%), samuti USA-s (17%). Samal ajal, kui Poolas arvab nii vaid 11% küsitletutest.

Tervikuna oli "meditsiinilistel näidustustel" dopingu kasutamise poolt umbes veerand vastanutest. Nii arvavad 31% hispaanlastest, 28% ameeriklastest, 27% brittidest, 25% itaallastest ja prantslastest ning 22% sakslastest. Kõige vähem on "lubatud" dopingu pooldajaid Poolas — 14%.

Kas kroonilisi haiguseid põdevad sportlased võivad tarvitada dopingut?
© Sputnik /
Kas kroonilisi haiguseid põdevad sportlased võivad tarvitada dopingut?

Küsitluse viis läbi Prantsusmaa vanim avaliku arvamuse uuringufirma Ifop 22. kuni 26. oktoobrini 2016. Selles osales 7043 respondenti vanuses üle 18 aasta. Esmaspäeval, 9. detsembril on oodata Ülemaailmse antidopinguagentuuri (WADA) sõltumatu komisjoni juhi Richard McLareni ettekande teise osa avalikustamist.

Ettekande esimese osa avalikustamise tulemusena 2016. aasta juulikuus soovitas WADA kõrvaldada 2016. aasta olümpiamängudelt kõik Venemaa sportlased. Venemaa raske- ja kergejõustiklased ei saanud Rio de Janeiro olümpiamängudel osaleda. Ainsaks erandiks oli kaugushüppaja Darja Klišina. Mängudelt kõrvaldati ka Venemaa paraolümpiavõistkond, mis tekitas suurt ühiskondlikku resonantsi.

Samal teemal

Kohus arestis WADA vilepuhuja Rodtšenkovi vara
Durmanov: me nägime, milline näeb välja dopingukatastroof
CAS ei lubanud vene sportlasi Rio paraolümpiale
ROK-i otsus vene sportlaste olümpiamängudele lubamisest valmistas WADA-le pettumuse
Venemaa Olümpiakomitee vastas WADA süüdistustele
WADA: Vene valitsus juhtis ulatuslikku dopingusüsteemi
Tagid:
meditsiinilistel näidustustel, küsitlus, tulemus, uuring, doping, Olümpiamängud, Ifop, Sputnik, WADA, Richard McLaren, Euroopa, USA

Peamised teemad

 • EL-i lipp

  Tšehhi valitsusjuht Andrej Babiš teatas, et tema riik ei toeta Brüsseli poolt koostatud Euroopa Liidu eelarve eelnõu. Tšehhi võib ilma jääda ligi 6 miljardist eurost, Poola peaaegu 20 miljardist ning Eesti "kõigest" miljardist eurost.

  5
 • Tallinnas toimus pikett Euroopa poliitvangide toetuseks

  Poliitvange toetavad protestijad püüdsid juhtida Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi saadikute tähelepanu inimõiguste kaitsjate ja ajakirjanike väidetavale ahistamisele ning ebaseaduslikule vahi all pidamisele Euroopas.

  7
 • Parvlaev Petersburg vabastati lõplikult aresti alt

  Kohus otsustas vabastada Venemaa laeva aresti alt seoses laevaomaniku kõigi võlgnevuste tasumisega, ütles uudisteportaalile Sputnik Eesti laeva kapten Nikolai Šaškov.

  16