00:03 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
3011

Peaminister Jüri Ratas arutas kohtumistel Läti presidendi Raimonds Vējonise ja peaminister Māris Kučinskisega kahe riigi suhteid ja koostööd.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Kohtumistel president Vējonise ja peaminister Kučinskisega oli teemaks Eesti-Läti suhted ja riikidevaheline koostöö ning kõne all olid ka sisepoliitilised arengud mõlemas riigis, teatas BNS-ile valitsuse pressiesindaja.

Ka võttis Ratas osa Balti Ministrite Nõukogu peaministrite ametlikust kohtumisest, kus valitsusjuhid keskendusid kolme Balti riigi koostööprojektidele transpordi- ja energiavaldkonnas, samuti regionaalsele julgeolekule.

"Leidsime ühiselt, et sõltumatus ja head ühendused nii transpordis kui energiavaldkonnas Lääne-Euroopaga tugevdavad meie piirkonna julgeolekut ja inimeste heaolu," ütles Ratas peaministrite kohtumise järel.

Eesti peab Ratase sõnul oluliseks jätkata Läti ja Leeduga tihedat koostööd Rail Balticu rajamiseks ning toetab projekti valmimist aastaks 2025.

"Valitsuse hinnangul peab selleks käimasolev protsess jõudsalt edenema. Järgmisel peaministrite kohtumisel Eestis tahaksime juba allkirjastada Rail Baltic lepingu ning viia arutelud kõigi kolme riigi parlamentidesse," ütles Ratas ning lisas, et Eesti toetab Soome ja Poola suuremat kaasamist projekti arendamisse.

Energeetika valdkonnas peab Eesti oluliseks elektrivõrgu sünkroniseerimist Euroopa sagedusalaga, et tagada piirkonna energiajulgeolek. Enne konkreetse sagedusala valiku langetamist tuleb kindlaks määrata projekti kogumaksumus ja tehniline teostatavus ning tagada projektiga hõlmatud riikide toetus.

Ka toetab Eesti ühtse Balti-Soome regionaalse gaasituru arendamist aastaks 2020 ning peab vajalikuks konkreetse tegevuskava heakskiitmist. "Oluline on tagada gaasivarustuskindlus pikemas perspektiivis," sõnas Ratas.

Eesti on tuleval aastal Balti Ministrite Nõukogu eesistujariik.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
kohtumine, arutelu, koostöö, Balti Ministrite Nõukogu, Rail Baltic, Māris Kučinskis, Raimonds Vējonis, Jüri Ratas, Läti, Eesti, Balti riigid

Peamised teemad