19:49 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Uudised
lühendatud link
21 0 0

Mitmed välisorganisatsioonid on avaldanud toetust Eestis plaanitava alkoholipoliitika muudatuste suhtes, teatas sotsiaalministeeriumi esindaja.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Peaministrile ning tervise- ja tööministrile on toetuskirjad saatnud Euroopa Alkoholipoliitika Allianss Eurocare, Leedu Tubaka ja Alkoholi Kontrolli Liit ning Põhjamaade ja Baltikumi alkoholi- ja narkopoliitika võrgustik Nordan, ütles sotsiaalministeeriumi meedianõunik Karel Hanni, vahendas BNS.

Kõik nimetatud organisatsioonid avaldavad sotsiaalministeeriumi poolt tutvustatud alkoholipoliitika meetmetele tugevat toetust. Nordan rõhutab, et alkoholireklaami ja —kättesaadavuse piiramine ning alkoholiaktsiisi tõstmine aitab vähendada alkoholist tingitud tervisekahjusid.

Valitsus otsustas karmistada alkoholi- ja tubakapoliitikat
© Sputnik / Илья Питалев

Nad kinnitavad, et sotsiaalministeeriumi ettepanekutel on tugev tõenduspõhi ning nende samaaegsel rakendamisel on suur potentsiaal täita seatud eesmärki, lisas Hanni. 

Ka Eurocare tunnustab Eestit selle eest, et valitsus on teinud julge sammu edasi, kaitsmaks oma inimesi alkoholiga seotud kahjude eest. Lisaks Eestile saadetud toetuskirjale pöördusid nad Carlsbergi ja Olvi juhtide poole, et need ei sekkuks Eesti alkoholipoliitikasse, vaid toetaks meid tehtud valikutes — kaitsta rahva tervist, märkis sotsiaalministeeriumi esindaja.

Leedu Tubaka ja Alkoholi Kontrolli Liidu sõnul on maailma kõige suurem alkoholitarbimine just Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa regioonis ning samuti sellega seotud kahjud. Seetõttu tuleks WHO soovitusi rakendada viivitamatult terves regioonis. Nad toetavad Eestis tehtavaid samme ning viitavad, et ka Leedu uus valitsus plaanib karmistada oma alkoholipoliitikat, mis on trend terves Baltikumis, lisas Hanni.

Samal teemal

Ossinovski kavatseb alkoholireklaami keelata
Carlsberg ja Olvi tunnevad muret oma Eesti investeeringute pärast
Õlletootjad: maksumuudatused kahjustavad Eesti tootjaid
Tagid:
välisorganisatsioonid, alkoholipoliitika, tervishoid, toetus, alkohol, WHO, Nordan, Eurocare, Leedu, Eesti

Peamised teemad