16:29 20. Juuni 2018
Kuula otse
 • USD1.1534
 • RUB73.8050
Illustratiivne foto

Valitsuse uuele alkoholipoliitikale laekub toetust välismaalt

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
15 0 0

Mitmed välisorganisatsioonid on avaldanud toetust Eestis plaanitava alkoholipoliitika muudatuste suhtes, teatas sotsiaalministeeriumi esindaja.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Peaministrile ning tervise- ja tööministrile on toetuskirjad saatnud Euroopa Alkoholipoliitika Allianss Eurocare, Leedu Tubaka ja Alkoholi Kontrolli Liit ning Põhjamaade ja Baltikumi alkoholi- ja narkopoliitika võrgustik Nordan, ütles sotsiaalministeeriumi meedianõunik Karel Hanni, vahendas BNS.

Kõik nimetatud organisatsioonid avaldavad sotsiaalministeeriumi poolt tutvustatud alkoholipoliitika meetmetele tugevat toetust. Nordan rõhutab, et alkoholireklaami ja —kättesaadavuse piiramine ning alkoholiaktsiisi tõstmine aitab vähendada alkoholist tingitud tervisekahjusid.

Valitsus otsustas karmistada alkoholi- ja tubakapoliitikat
© Sputnik / Илья Питалев

Nad kinnitavad, et sotsiaalministeeriumi ettepanekutel on tugev tõenduspõhi ning nende samaaegsel rakendamisel on suur potentsiaal täita seatud eesmärki, lisas Hanni. 

Ka Eurocare tunnustab Eestit selle eest, et valitsus on teinud julge sammu edasi, kaitsmaks oma inimesi alkoholiga seotud kahjude eest. Lisaks Eestile saadetud toetuskirjale pöördusid nad Carlsbergi ja Olvi juhtide poole, et need ei sekkuks Eesti alkoholipoliitikasse, vaid toetaks meid tehtud valikutes — kaitsta rahva tervist, märkis sotsiaalministeeriumi esindaja.

Leedu Tubaka ja Alkoholi Kontrolli Liidu sõnul on maailma kõige suurem alkoholitarbimine just Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa regioonis ning samuti sellega seotud kahjud. Seetõttu tuleks WHO soovitusi rakendada viivitamatult terves regioonis. Nad toetavad Eestis tehtavaid samme ning viitavad, et ka Leedu uus valitsus plaanib karmistada oma alkoholipoliitikat, mis on trend terves Baltikumis, lisas Hanni.

Samal teemal

Ossinovski kavatseb alkoholireklaami keelata
Carlsberg ja Olvi tunnevad muret oma Eesti investeeringute pärast
Õlletootjad: maksumuudatused kahjustavad Eesti tootjaid
Tagid:
välisorganisatsioonid, alkoholipoliitika, tervishoid, toetus, alkohol, WHO, Nordan, Eurocare, Leedu, Eesti

Peamised teemad

 • EL-i lipp

  Tšehhi valitsusjuht Andrej Babiš teatas, et tema riik ei toeta Brüsseli poolt koostatud Euroopa Liidu eelarve eelnõu. Tšehhi võib ilma jääda ligi 6 miljardist eurost, Poola peaaegu 20 miljardist ning Eesti "kõigest" miljardist eurost.

  5
 • Tallinnas toimus pikett Euroopa poliitvangide toetuseks

  Poliitvange toetavad protestijad püüdsid juhtida Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi saadikute tähelepanu inimõiguste kaitsjate ja ajakirjanike väidetavale ahistamisele ning ebaseaduslikule vahi all pidamisele Euroopas.

  7
 • Parvlaev Petersburg vabastati lõplikult aresti alt

  Kohus otsustas vabastada Venemaa laeva aresti alt seoses laevaomaniku kõigi võlgnevuste tasumisega, ütles uudisteportaalile Sputnik Eesti laeva kapten Nikolai Šaškov.

  16