09:47 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Valitsuse uuele alkoholipoliitikale laekub toetust välismaalt

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
13 0 0

Mitmed välisorganisatsioonid on avaldanud toetust Eestis plaanitava alkoholipoliitika muudatuste suhtes, teatas sotsiaalministeeriumi esindaja.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Peaministrile ning tervise- ja tööministrile on toetuskirjad saatnud Euroopa Alkoholipoliitika Allianss Eurocare, Leedu Tubaka ja Alkoholi Kontrolli Liit ning Põhjamaade ja Baltikumi alkoholi- ja narkopoliitika võrgustik Nordan, ütles sotsiaalministeeriumi meedianõunik Karel Hanni, vahendas BNS.

Kõik nimetatud organisatsioonid avaldavad sotsiaalministeeriumi poolt tutvustatud alkoholipoliitika meetmetele tugevat toetust. Nordan rõhutab, et alkoholireklaami ja —kättesaadavuse piiramine ning alkoholiaktsiisi tõstmine aitab vähendada alkoholist tingitud tervisekahjusid.

Valitsus otsustas karmistada alkoholi- ja tubakapoliitikat
© Sputnik / Илья Питалев

Nad kinnitavad, et sotsiaalministeeriumi ettepanekutel on tugev tõenduspõhi ning nende samaaegsel rakendamisel on suur potentsiaal täita seatud eesmärki, lisas Hanni. 

Ka Eurocare tunnustab Eestit selle eest, et valitsus on teinud julge sammu edasi, kaitsmaks oma inimesi alkoholiga seotud kahjude eest. Lisaks Eestile saadetud toetuskirjale pöördusid nad Carlsbergi ja Olvi juhtide poole, et need ei sekkuks Eesti alkoholipoliitikasse, vaid toetaks meid tehtud valikutes — kaitsta rahva tervist, märkis sotsiaalministeeriumi esindaja.

Leedu Tubaka ja Alkoholi Kontrolli Liidu sõnul on maailma kõige suurem alkoholitarbimine just Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa regioonis ning samuti sellega seotud kahjud. Seetõttu tuleks WHO soovitusi rakendada viivitamatult terves regioonis. Nad toetavad Eestis tehtavaid samme ning viitavad, et ka Leedu uus valitsus plaanib karmistada oma alkoholipoliitikat, mis on trend terves Baltikumis, lisas Hanni.

Samal teemal

Ossinovski kavatseb alkoholireklaami keelata
Carlsberg ja Olvi tunnevad muret oma Eesti investeeringute pärast
Õlletootjad: maksumuudatused kahjustavad Eesti tootjaid
Tagid:
välisorganisatsioonid, alkoholipoliitika, tervishoid, toetus, alkohol, WHO, Nordan, Eurocare, Leedu, Eesti

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  5
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  22
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  33